Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21472 miejsce

Zwycięzca bierze wszystko... czyli coś o MŚ siatkarzy [WYWIADY]

W poniedziałek poznaliśmy składy grupy tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, a już dziś zapoznajmy się z "garścią" opinii o "polskich" mistrzostwach i oczekiwaniach im towarzyszących. Wywiady i wypowiedzi z konferencji.

Jerzy Mielewski i Paulina Sykut Jeżyna / Fot. materiały organizatoraKibice siatkarscy doskonale już znają przebieg poniedziałkowego losowania grup Mistrzostw Świata 2014, ale by przybliżyć atmosferę tego wydarzenia cofnijmy się do konferencji prasowej, która odbyła się przed rozpoczęciem uroczystej gali w warszawskiej Sali Kongresowej. A później poznajmy opinie, które udało nam się uzyskać tuż po zakończeniu ceremonii od jednych z jej głównych bohaterów tj. legendy, nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki Tomasza Wójtowicz pełniącego rolę losującego drużyny z trzeciego koszyka oraz współprowadzącej galę Pauliny Sykut-Jeżyna.

Uczestnikami konferencja prasowej byli : Ary Gracy – Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełski – Prezesa PZPS , Tomasza Półgrabski – Wiceministra Sportu i Turystyki , Mirosława Błaszczyk – Prezesa Telewizji Polsat, Mariana Kmita – Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat

Oto fragmenty ich wypowiedzi:

Ary Graca: Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny jestem w Polsce. Jako zawodnik grałem wiele razy przeciwko polskiej reprezentacji, ale nigdy nie wygrałem ani seta. Teraz mogę gościć w Polsce jako przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Siatkówki.

Mirosław Przedpełski: Ta impreza stała się imprezą narodową, bardzo się cieszę z tego powodu. Pierwszy mecz zostanie rozegramy 30. sierpnia na Stadionie Narodowym z Serbią. To będzie bardzo trudny mecz. Cieszę się bardzo, że Warszawa włączyła się w organizację. Myślę, że to będzie dla nas prawdziwe święto.

Tomasz Półgrabski: Historia zatacza koło. Czterdzieści lat temu polscy siatkarze zdobyli złoty medal. Dzięki EURO 2012 poznano nas jako ludzi inteligentnych oraz sprawnych i okazaliśmy się być nowoczesnym krajem, który potrafi poradzić sobie z tak dużym wyzwaniem jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata. Po roku 2012 polska marka wzrosła o 75 procent. Mam nadzieję, ze dzięki tej imprezie świat będzie nas postrzegał jako otwartych ludzi, świetnie bawiących się i kochających siatkówkę.

Mirosław Błaszczyk: Siatkówką zajmujemy się od ponad dziesięciu, a jest ona szczególnie bliska naszemu sercu. To wielka impreza i bardzo cieszymy się, że Polska dostała prawa do tego „czempionatu”. Będzie to na pewno wielkie widowisko sportowe. Będziemy pokazywać nie tylko mecze, a także całe tło, czyli rozmowy z działaczami czy zawodnikami.
Marian Kmita: To będzie wielkie siatkarskie wydarzenie. Przez trzy tygodnie będziemy pokazywać mecze na najwyższym poziomie, a zaangażowanych będzie ponad 300 dziennikarzy i operatorów. Zrobimy wszystko, aby kibice mogli zobaczyć mecze w najlepszej jakości i na najlepszym poziomie.

A teraz zobaczmy co „na gorąco” powiedział popularny „Tomek”.Tomasz Wójtowicz / Fot. materiały organiztora

Kinga Wiśniewska: Czy jest Pan zadowolony z wyników dzisiejszego losowania?


Tomasz Wójtowicz: Tak, chyba tak. To raczej nie są najmocniejsze zespoły. Australia co prawda zrobiła niemiłą niespodziankę na olimpiadzie, ale teraz będziemy już przygotowani. Co do reszty to nie jest to taki najwyższy poziom, więc tutaj nie ma obaw.

A czy według Pana grupa D jest tą grupą śmierci? Tam są dość mocne zespoły.

No tak, tam jest dość mocno. Na przykład Włosi z Francuzami to będzie duża rywalizacja. Ponadto jest tam Iran, a to także jest groźna drużyna, która robi z roku na rok postępy. Zobaczymy jak to będzie, ale tak naprawdę to nie ma takiej prawdziwej grupy śmierci, bo przecież z grupy wychodzą cztery drużyny, więc tutaj na pewno te wszystkie najmocniejsze wyjdą.

Jaki według Pana będzie finał?

Według mnie finał… Ha co ja bym chciał, a co będzie, no nie ja nie jestem wróżką. (śmiech)

A co Pan by chciał?

Oczywiście, że nasz finał z kimś tam. To by było super osiągnąć to na Mistrzostwach Świata, ale czy tak będzie to nie wiem. Chciałbym, żeby Polska była jak najwyżej Polska. Myślę, że powinna mierzyć i musi mierzyć w medale.

Dzisiaj Edyta Górniak śpiewała „the winner takes it all…”

Tak, to znaczy, że musimy walczyć o najwyższe cele.

Dziękuję bardzo.

Dziękuję.


Na zakończenie sprawdźmy jakie jest miejsce siatkówki w życiu Pauliny.

Kinga Wiśniewska : Czy jesteś kibicem siatkówki?

Paulina Sykut Jeżyna: Jestem, kibicuję polskiej reprezentacji zarówno kobiet jak i mężczyzn. Bardzo lubię siatkówkę i bardzo chętnie oglądam mecze. Chociaż szczerze mówiąc byłam tylko na jednym, kilka lat temu, ale w telewizji bardzo często oglądam informacje sportowe i lubię wiedzieć co się w siatkówce dzieje.

Któremu polskiemu klubowi kibicujesz najbardziej?

Może powiem tak… reprezentacji, naszej reprezentacji. Zresztą najczęściej się o nich mówi więc podpytują czasami o to co dzieje się w sporcie i bardzo często koledzy z redakcji sportowej omawiają z nami różne sportowe niuanse. Także bardzo chętnie słucham i dopytuję o naszą reprezentację. Muszę jeszcze dodać, że ale bardzo lubię trenera naszej reprezentacji.

Byłego czy obecnego?
Obecnego. Byłego też lubię, ale tego nowego bardziej.

A który z polskich siatkarzy jest najlepszy?

Ja ich tak do końca za dobrze nie znam, ale wiem, że dobrzy są Bartman i Kurek.

I przystojni?

No mój mąż jest przystojniejszy, ale wysocy są na pewno.

Nic nie powiemy mężowi.

Mąż tam stoi i słucha.(śmiech)

Czy według Ciebie Polska dojdzie do finału?

Mam taką nadzieję, trzymam kciuki i na pewno będę im kibicować. Teraz już będę miała te Mistrzostwa Świata pod lupą. Skoro już razem z Jurkiem otworzyliśmy je i braliśmy udział w dzisiejszym losowaniu to muszę kibicować naszej reprezentacji, będę patrzeć jak im idzie i trzymać kciuki za wszystkich.

A będziesz oglądać mecze w telewizji czy „na żywo"?

Postaram się w miarę możliwości, ponieważ jestem bardzo zajęta, oglądać mecze nie tylko w telewizji. Być może wybiorę się na jakiś mecz, by obejrzeć go na żywo. Szczerze mówią, jak tylko czas pozwoli, bardzo chętnie to zrobię.

Dziękujemy bardzo.

Dzięki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.