Facebook Google+ Twitter

Zwycięzca Giro opuszcza Tour de France!

Dramat włoskiego kolarza! Na konferencji prasowej po 5. etapie TdF Ivan Basso przekazał dziennikarzom, że wykryto u niego raka.

 / Fot. Bryn LennonIvan Basso zaliczył wydawałoby się niegroźny wypadek na trasie 5. etapu Tour de France. Na początku wszystko było w porządku, ale po kilku dniach Włoch poczuł bóle w okolicach jąder. Był na tyle zaniepokojony, że poprosił o konsultację jednego z najsławniejszych urologów. Lekarz zrobił kolarzowi tomografię. Wyrok był jasny! Mały guz na lewym jądrze - teraz Basso udaje się do Włoch, by poddać się operacji.
- Na piątym etapie brałem udział w niegroźnej kraksie, a lekki ból poczułem dopiero po kilku dniach. Po rozmowie z lekarzami udałem się na badania, które wykazały, że mam niewielkiego guza lewego jądra. Wracam teraz do ojczyzny, aby jak najszybciej przejść operację. - powiedział Ivan Basso.
Włoski kolarz jest bardzo znany w środowisku kolarzy. Dwa razy był najlepszy w Giro d'Italia oraz był 2 i 3 w Wielkiej Pętli.
Po ogłoszeniu wyroku choroby do Ivana są kierowane słowa otuchy oraz wsparcia. Kolarze, w tym Michał Kwiatkowski i Alberto Contador, mówią jednogłośnie "Wygrasz tę walkę". Nam wypada życzyć, aby Ivan Basso wygrał z chorobą, tak jak to robił niejednokrotnie na kolarskich trasach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.