Facebook Google+ Twitter

Zwycięzcy European Border Breakers Awards (EBBA) ogłoszeni!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-14 16:41

Zwycięzcy 2015 European Border Breakers Awards (EBBA) – najlepsi artyści muzyki pop, rock i dance w Europie, którzy osiągnęli sukces poza granicami swojego kraju – zostali dziś ogłoszeni

Zwycięzcami są:

Klangkarussell (Austria)
Melanie De Biasio (Belgia)
MØ (Dania)
Indila (Francja)
Milky Chance (Niemcy)
Hozier (Irlandia)
The Common Linnets (Holandia)
Todd Terje (Norwegia)
Tove Lo (Szwecja)
John Newman (Wielka Brytania)

- Składam tegorocznym zwycięzcom EBBA serdeczne gratulacje. Życzę im wspaniałych sukcesów w przyszłej karierze. Nagrody okazały się w przeszłości świetnym wehikułem dla utalentowanych artystów – od Adele do Zedda, umożliwiając im dotarcie do widowni poza granicami swojego kraju, uzyskanie międzynarodowej rozpoznawalności i sprzedaż – powiedziała Andrulla Vassiliou, komisarz europejski ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży.
Poza Adele (2009 r.) i Zeddem (2013 r.) w gronie byłych zwycięzców EBBA Awards są również: Stromae, Emeli Sandé, Gabriel Rios, Of Monsters and Men, Woodkid, Mumford & Sons, Caro Emerald, Lykke Li, Disclosure, Katie Melua, The Ting Tings, C2C, Tokio Hotel, The Script, Zaz, Nico & Vinz, Saybia, Damien Rice, KT Tunstall, Alphabeat, Milow
i Afrojack.
Europa to podzielony rynek z dużą ilością języków. Dlatego też, czasami trudno jest artystom realizować międzynarodową karierę i osiągać sprzedaż za granicą. EBBA ma za zadanie wspomóc artystów w pokonywaniu tych barier.
Aby zakwalifikować się do nagrody, artyści musieli osiągnąć sukces ze swoim debiutanckim międzynarodowym wydawnictwem w Europie w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2014 r.
Informacja uzupełniająca
Zwycięzcy są wybierani przez firmę analityczną Nielsen Music Control na podstawie wielkości sprzedaży, częstotliwości emisji w radio, danych od Europejskiej Unii Nadawców (EBU) i muzycznych festiwali wspierających Europejski program wymiany talentów (ETEP).
Zwycięzcy otrzymają swoje nagrody na ceremonii prowadzonej przez osobowość telewizyjną i muzyka – Joolsa Hollanda – podczas festiwalu Eurosonic Noorderslag
w Groningen (Holandia), 14 stycznia 2015 r. Ceremonia składająca się z występów wszystkich (bądź większości) zwycięskich artystów będzie transmitowana na żywo przez YouTube oraz na antenie europejskich stacji telewizyjnych i radiowych.
Jeden z wygranych artystów otrzyma Nagrodę Publiczności (Public Choice Award) na podstawie głosów uzyskanych na stronie EBBA od 21 października to 19 grudnia.
15 głosujących, wyselekcjonowanych losowo z różnych krajów, będzie zaproszonych na ceremonię rozdania nagród. Każdy z nich będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą i nie poniesie kosztów przelotu ani hotelu.
Obecnie przyznawane po raz 12-ty, nagrody były wcześniej finansowane z programu Kultura Unii Europejskiej i organizowane przez Eurosonic Noorderslag we współpracy
z Europejską Unią Nadawców (EBU), Buma Cultuur, SNN, Ministerstwem Edukacji, Kultury i Nauki w Holandii, prowincją Groningen, miastem Groningen i magazynem Music Week.
Eurosonic Noorderslag promuje europejskich artystów i organizuje europejski program wymiany talentów (ETEP), który inspiruje duże europejskie festiwale muzyczne do prezentowania najnowszych talentów z Europy.
Creative Europe is the new EU funding programme for the cultural and creative sectors. With a total budget of nearly €1.5 billion for 2014-2020, the programme aims to strengthen the international competitiveness of the sectors and to promote cultural diversity. The European music industry has an important role to play in both respects.
Kreatywna Europa (Creative Europe) to nowy program Unii Europejskiej dedykowany sektorom kulturowym i kreatywnym. Z budżetem sięgającym blisko 1,5 miliarda euro, program ma za cel wzmocnienie międzynarodowej konkurencyjności tych sektorów
i promowanie kulturowej różnorodności. Europejski przemysł muzyczny odgrywa ważną rolę w obu tych aspektach.
Europejski przemysł muzyczny ma znaczący wkład w rozwój i zatrudnienie, będąc składową sektorów kulturowych i kreatywnych, które dają zatrudnienie ponad 8 milionom ludzi w Unii Europejskiej i generują nawet 4,5% europejskiego PKB. Całkowita wartość rynku nagrań muzycznych w Europie to niemal 6 miliardów euro rocznie, co stanowi 1/5 wartości rynku muzycznego – wartego ok. 30 miliardów euro.

Więcej informacji:
EBBA: http://www.europeanborderbreakersawards.eu
Creative Europe
Śledź Creative Europe na Twitterze @europe_creative
Komisja Europejska: http://ec.europa.eu/culture
Strona internetowa Androulli Vassiliou
Śledź Androullę Vassiliou na Twitterze @VassiliouEU
(Wojciech Sobczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.