Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2248 miejsce

Życie bez muzyki traci sens i barwę – Teresa Walerjańska

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Słuchamy jej wszędzie, w domu, pracy, samochodzie. Muzyka jest przekazem, myślą, uczuciem bez dotyku. Świat muzyki jest doskonałym ‘narzędziem” poznania człowieka.

 / Fot. Foto. własnością T.Walerjańskiej / Fot. Fot. Ryszrad BudniakTeresa Walerjańska wychowała się w rodzinie muzyków. Ojciec grał amatorsko na skrzypcach. Mając lat sześć po raz pierwszy wzięła do ręki skrzypce i zagrała…bezbłędnie, co wzbudziło zachwyt rodziców. Aby nie zmarnować zdolności, rodzice zapisali ją do ogniska muzycznego a następnie do szkoły muzycznej. Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną II-go stopnia skrzypiec i altówki pod kierownictwem Prof. Joachima Pawlora oraz wydział wokalny klasy śpiewu solowego u Prof. Jana Ballarina.

I tak zaczęła się „przygoda” z muzykowaniem i śpiewem. Koncertowała z artystami najwyższej rangi pod batutami światowej sławy po kraju i Europie a nawet Japonii. Obok muzyki poważnej , symfonicznej występowała jako solistka w zespole „Alfa”. Jest zabrzanką stąd zna gwarę śląską co dało jej szanse przez długie lata śpiewać również jako solistka z Kapelą „Kamraty”. Wystąpiła z nimi dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Nagrali wspólnie sześć płyt.

Teresa Walerjańska była i jest solistką wielu scen, ale ponad wszystko pokochała muzykę niezwykłą, nostalgiczną, barwną. Zakochała się w muzyce cygańskiej, która składa się prostych rytmów, tęsknot a po pierwszych taktach kojarzona i rozpoznawalna jest prawie przez wszystkich. Sama jest autorką płyty pt. „Dusza Cyganki” która czeka na swoje wydanie . W swoich piosenkach T. Walerjańska chce przekazać nie tylko widzenie chwili, ale podpatrzonego i przeżytego życia Cyganów.

Śpiewanie, granie są dla mnie najlepszym kosmetykiem, a moją siłą napędową są moi Kochani Fani
(Teresa Walerjańska)


Jolanta Maria Budniak


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Muzyka cygańska to jakby czarna perła.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podbijam. Kto się przyłączy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak szkoda, że art o muzyce cygańskiej nie ma podbić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muzyka Cygańska zmiękczała najtwardsze serca, dodawała smaku trunkom i łagodziła tęsknotę. Czekam na płytę " Jadę z Cyganami" z niecierpliwością. Mam nadzieję że będzie informacja o jej wydaniu/ ukazaniu się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.