Facebook Google+ Twitter

Życie codzienne w ilustracjach Piotra Janowczyka

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można obejrzeć komiksowo-malarski projekt Piotra Janowczyka - historyka sztuki, rysownika i grafika, wykładowcy na ASP w Warszawie i redaktora naczelnego magazynu "Com X" w jednej osobie. Artysty, według którego komiks jest fabularną formą wyrazu.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. / Fot. Kamila ŁazowskaDzieło Piotra Janowczyka. / Fot. Kamila ŁazowskaWystawa przedstawia projekt zainspirowany cyklem komiksów prasowych "Proste historie" publikowanym w latach 2004-2005 na łamach "Życia Warszawy". Komiksy artysty zostały powiększone do formatu malarstwa sztalugowego. W cyklu ilustracji autor opowiada historie osób spotykanych w codziennym życiu. Bohaterami komiksów Janowczyka są m.in. warszawscy artyści, jego bliscy, a także osoby przypadkowe, których historia lub pojedynczy epizod z życia posłużył artyście jako fabuła ilustracji. Warto wiedzieć, iż prace artysty prezentowane w Galerii Kuluary zostały wyróżnione w konkursie ilustracji prasowej w maju 2003 roku.

Fragment słynnego muralu oddającego hołd Zdzisławowi Beksińskiemu, / Fot. Kamila ŁazowskaOprócz samych prac Piotra Janowczyka na wystawie można obejrzeć krótki film o najsłynniejszym projekcie tego artysty. Dwa lata po śmierci Zdzisława Beksińskiego Janowczyk oddał hołd wielkiemu artyście, tworząc na budynku, w którym Beksiński został zamordowany mural ku jego pamięci. Oczywiście słynny mural również został przeniesiony na sztalugi i przedstawiony w galerii. Każdego, kto ceni sobie twórczość Piotra Janowczyka ucieszy również wiadomość, iż w najbliższy weekend w Muzeum Powstania Warszawskiego powstanie nowy mural tego artysty opowiadający o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

Jedna z prac Piotra Janowczyka. / Fot. Kamila ŁazowskaWystawa w Galerii Kuluary jest warta polecenia osobom zainteresowanym współczesnymi nurtami w sztuce i nie tylko. Spodoba się na pewno osobom interesującym się komiksem, pop-artem i ciekawymi formami fabularnymi. Wystawę Piotra Janowczyka można oglądać w Galerii Kuluary znajdującej się w Centrum Sztuki Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Galeria jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 12-17, a w soboty i niedziele od 14 do 17. Wstęp na wystawę jest wolny. Dzieła Piotra Janowczyka będzie można oglądać co najmniej do końca czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.