Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13004 miejsce

Życie dziecka czy spokój rodzica?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-01-30 15:21

Co jest ważniejsze: życie niepełnosprawnego dziecka, czy spokój rodzica? Okazuje się, ze we Francji rodzice dzieci niepełnosprawnych prawo traktuje w sposób uprzywilejowany. Prawo karne!

Domena publiczna / Fot. Wikimedia Commons - repozytorium wolnych zasobówOkazuje się, że we Francji prawo karne przewiduje karę dożywocia za zamordowanie osoby poniżej 18. roku życia. Jednak, jak pisze Joanna Bątkiewicz - Brożek w Gościu Niedzielnym w sytuacji zabójstwa dziecka niepełnosprawnego przez rodzica sąd może wymierzyć sprawcy symboliczną karę.

W reportażu pokazanym przez telewizję francuską Antenne 2 z podparyskiego miasteczka Boulancourt, przedstawiono makabryczne informacje o uduszeniu niepełnosprawnej 6-letniej córki przez ojca dziecka. Sprawca morderstwa oddał się w ręce policji przyznając, że udusił swoje dziecko w "akcie desperacji". Nie dawał sobie psychicznie rady z dzieckiem wymagającym stałej opieki. Matka dziecka nie poświęcała zbyt wiele czasu swojej córce, bo "miewała częste stany depresyjne".

W takich przypadkach, kiedy zbrodnia dokonana jest w wyniku niemocy psychicznej i braku wytrzymałości rodziców, sądy francuskie biorąc to pod uwagę wymierzają symboliczną karę w postaci upomnienia lub kilku lat więzienia w zawieszeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Smutne. Cóż, co kraj, to obyczaj. Prawo inne i w ogóle wszystko...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2011 09:33

Cywilizacja rodzi niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest zatracanie człowieczeństwa i pogarda dla norm moralnych i prawa naturalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aniela
  • Aniela
  • 30.01.2011 19:38

Jak pisze katolicki magazyn „Gość Niedzielny”, Francuzi na antenie stacji telewizyjnej Antenne 2 dowiedzieli się, że ojciec w akcie desperacji udusił swoją 6 –letnią niepełnosprawną i całkowicie zależną od innych córkę.

Wydawałoby się, że wydarzenie w tak bogatym kraju nigdy się nie wydarzy. Problem jednak w tym, że coś takiego może stać się normą w Polsce, kiedy zacznie obowiązywać patologiczna ustawa o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością przekazana na ręce Premiera na początku grudnia 2008 roku. (...)

Francja: Niepełnosprawne dziecko wolno zabić
http://nie-pelnosprawni.pl/index.php/ciekawostki/56-dramatyczne-historie/901-francja-niepenosprawne-dziecko-wolno-zabi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.