Facebook Google+ Twitter

Życie emeryta wcale nie jest złe, bo...

Jesteś w wieku emerytalnym? Czeka na Ciebie wiele przywilejów, a jednym z nich są rabaty i zniżki. Wystarczy tylko dobrze poszukać, sprawdzać przepisy i można korzystać z życia na emeryturze nawet z 50 proc. zniżką!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Adam Warżawa. "Dziennik Bałtycki"Osoba, która przekroczyła 75. rok życia jest zwolniona z opłat abonamentowych. Wystarczy, że w urzędzie pocztowym, odpowiednim dla dzielnicy zamieszkania, przedstawi dowód osobisty.

Za wydanie paszportu emeryt zapłaci połowę ustalonej kwoty, także jego współmałżonek może skorzystać z 50 proc. zniżki. Należy jednak podkreślić, że zniżka dla drugiej połowy obowiązuje tylko wtedy, gdy jest ona na wyłącznym utrzymaniu osoby uprzywilejowanej.

Tańsze kino i opalanie

Emeryci mogą zwiedzać muzea państwowe z 50 proc. rabatem. W większości galerii, skansenów i ogrodów zoologicznych przysługuje im zniżka na bilet do 25 proc. O zniżki można również pytać w kinach i teatrach. Na przykład w KINO.LAB w Warszawie emeryci zapłacą 10 złotych za bilet, po okazaniu legitymacji. Natomiast w sieci kin Multikino oraz Cinema City 14 zł nawet za bilety weekendowe.

Emerytów pragnących poprawić urodę również czeka niespodzianka. W wielu salonach fryzjerskich, kosmetycznych, na siłowniach, basenach czekają ceny niższe o 10-30 proc. W Hair Max s.c. w Warszawie emeryci dostaną 30 proc. upustu. Można nawet znaleźć zniżki na tipsy i solarium. Na przykład w Studio MD Doroty Nowak w Warszawie emeryci dostaną 20 proc. zniżki na usługi fryzjerskie, manicure, pedicure, zabiegi na ciało i twarz, solarium, kosmetyki.

Mniej za masaże i oprawki

Oszczędzić emeryt może nawet w prywatnych placówkach medycznych oraz w wielu aptekach. Na przykład gabinet ginekologiczny w Warszawie oferuje minus 25 proc. na swoje usługi. Natomiast w Lecznicy Ars Medica oszczędzić można do 10 proc. Również za rehabilitacje, masaże, odchudzanie można zapłacić 20 proc. mniej np. w Gabinecie Medycyny Biorezonansowej "PRO-MEDIC" w Warszawie.

W sieci sklepów Vision Express jeśli emeryt pokaże przy kasie dowód osobisty potwierdzający wiek, dostanie 60 proc. zniżki jeśli ma 60 lat, 70 proc. jeśli ma 70 lat. W Vision Express zniżka jest uzależniona od wieku, za każdy rok jest 1 proc. zniżki, na wybrane oprawki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hehe..pozostaje tylko życzyć studentom aby dożyli tego wieku, to będą mieć te zniżki.

Ale najlepsze są te tipsy...u starszej pani..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.