Facebook Google+ Twitter

Życie emeryta wcale nie jest złe, bo...

Jesteś w wieku emerytalnym? Czeka na Ciebie wiele przywilejów, a jednym z nich są rabaty i zniżki. Wystarczy tylko dobrze poszukać, sprawdzać przepisy i można korzystać z życia na emeryturze nawet z 50 proc. zniżką!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Adam Warżawa. "Dziennik Bałtycki"Osoba, która przekroczyła 75. rok życia jest zwolniona z opłat abonamentowych. Wystarczy, że w urzędzie pocztowym, odpowiednim dla dzielnicy zamieszkania, przedstawi dowód osobisty.

Za wydanie paszportu emeryt zapłaci połowę ustalonej kwoty, także jego współmałżonek może skorzystać z 50 proc. zniżki. Należy jednak podkreślić, że zniżka dla drugiej połowy obowiązuje tylko wtedy, gdy jest ona na wyłącznym utrzymaniu osoby uprzywilejowanej.

Tańsze kino i opalanie

Emeryci mogą zwiedzać muzea państwowe z 50 proc. rabatem. W większości galerii, skansenów i ogrodów zoologicznych przysługuje im zniżka na bilet do 25 proc. O zniżki można również pytać w kinach i teatrach. Na przykład w KINO.LAB w Warszawie emeryci zapłacą 10 złotych za bilet, po okazaniu legitymacji. Natomiast w sieci kin Multikino oraz Cinema City 14 zł nawet za bilety weekendowe.

Emerytów pragnących poprawić urodę również czeka niespodzianka. W wielu salonach fryzjerskich, kosmetycznych, na siłowniach, basenach czekają ceny niższe o 10-30 proc. W Hair Max s.c. w Warszawie emeryci dostaną 30 proc. upustu. Można nawet znaleźć zniżki na tipsy i solarium. Na przykład w Studio MD Doroty Nowak w Warszawie emeryci dostaną 20 proc. zniżki na usługi fryzjerskie, manicure, pedicure, zabiegi na ciało i twarz, solarium, kosmetyki.

Mniej za masaże i oprawki

Oszczędzić emeryt może nawet w prywatnych placówkach medycznych oraz w wielu aptekach. Na przykład gabinet ginekologiczny w Warszawie oferuje minus 25 proc. na swoje usługi. Natomiast w Lecznicy Ars Medica oszczędzić można do 10 proc. Również za rehabilitacje, masaże, odchudzanie można zapłacić 20 proc. mniej np. w Gabinecie Medycyny Biorezonansowej "PRO-MEDIC" w Warszawie.

W sieci sklepów Vision Express jeśli emeryt pokaże przy kasie dowód osobisty potwierdzający wiek, dostanie 60 proc. zniżki jeśli ma 60 lat, 70 proc. jeśli ma 70 lat. W Vision Express zniżka jest uzależniona od wieku, za każdy rok jest 1 proc. zniżki, na wybrane oprawki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hehe..pozostaje tylko życzyć studentom aby dożyli tego wieku, to będą mieć te zniżki.

Ale najlepsze są te tipsy...u starszej pani..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.