Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8665 miejsce

"Życie jest piosenką" - Jacek Cygan w Teatrze Polskim w Warszawie

Jest to wieczór piosenek, które stały się kamieniami milowymi Jacka Cygana oraz nowych utworów, stworzonych specjalnie na ten spektakl.

Lidia Sadowa, Szymon Kuśmider / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr PolskiŚwietnie zaśpiewali także Lidia Sadowa i Szymon Kuśmider piosenkę "Intymnie" Ryszarda Rynkowskiego. Dzięki nim zyskała ona nowe życie. Lubię naszą samotność we dwoje. Naszych uczuć leniwe postoje. Ty pościelisz sobie łóżko. Czas pocieknie wąska stróżką. Ja się wsunę w ciszę. Jak w ciepłe bambosze. Przepraszam. Proszę.

Andrzej Seweryn, Jacek Cygan / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr PolskiMuszę wspomnieć także o piosence "Za młodzi za starzy" Ryszarda Rynkowskiego w wykonaniu Jacka Cygana i Andrzeja Seweryna. Było zabawnie, bardzo pasowali do tego utworu, gdy śpiewali: Nie pytam pana o lata. Ja pana nie pytam też. Zresztą jakie to ma znaczenie. Każdy będzie miał nowy wiek. Najlepsze dopiero przed nami. Świat dobry jak dobry sen. Więc śpieszmy się z toastami. Ten toast odmłodzi Cię. Potem włączyli się pozostali artyści, podobała mi się ta interpretacja. A także o ich wspólnym wykonaniu "Martwych liści" po polsku (Jacek Cygan) i francusku (Andrzej Seweryn). Było pięknie i nostalgicznie. Bo miłość jest jak martwe liście. Jeszcze na gra. A nuty już jak martwe liście. Lecą do stóp z niechcianych rąk.

Szymon Kuśmider / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr PolskiBardzo ciekawym elementem programu był także "Poemat na temat brzucha", który wyrecytowany przez Szymona Kuśmidra. Był to pewnego rodzaju żartobliwy apel: Po co Ci brzuch płaski albo wklęsły, brzuch jak równina, brzuch jak depresja? Brzuch ma być jak wzgórze, jak biała wydma jak Podhale. Ma dumnie sterczeć, piętrzyć się z podniesionym brzuchem.

"Cygan w Polskim. Życie jest piosenką" to niezwykły koncert, który polecam miłośnikom dobrej polskiej muzyki. Spektakl bardzo mi się podobał i nie tylko mnie, o czym świadczą owacje na stojąco i bis.

Po spektaklu można było uzyskać autograf od Jacka Cygana, który podpisywał swoją książkę "Życie jest piosenką". Książkę także polecam, jest to świetne uzupełnienie koncertu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.