Facebook Google+ Twitter

Życie kontra Życie

Jednego dnia beztroska, uśmiechnięta ciesząca się życiem dziewczyna. Następnego, ta sama, dosłownie lecz tracąca obraz otaczającego ją świata.

Cieszyć się życiem, czerpać radość z drzew , zapachu trawy czy powietrza , gdy wokół tyle cierpienia - czy to możliwe?

Owszem, problemy są, deszcz czasem pada i w morzu unoszą się potworne fale ale czy to powód, żeby wpadać w depresję? fala jest i problemy są ale w końcu przyjdzie czas, gdy dla Nas zaświeci słońce.

Trzeba sobie wmawiać ,że problemy to burza a po każdej burzy przychodzi spokój, cisza a co najważniejsze to zza chmur wygląda nasze - słońce.

Wszyscy zastanawiają się jak Ona to robi, wciąż się uśmiecha, wciąż jest radosna, są pełni podziwu, a ona? Ona zastanawia się dlaczego miało by być inaczej, życie jest za krótkie żeby się zamartwiać, trzeba brnąć do przodu z podniesioną głową, nie oglądać się do tyłu, choć życie nie raz wystawia ją na próbę ona nigdy się nie poddaje,nie żałuje ani jednego dnia ani jednej chwili ze swojego życia.

Nastolatka która, zdaje sobie sprawę z pogarszającego się wzroku brnie do przodu na przekór wszystkim, spełnia swoje marzenia, przy czym zaraża swoją energią innych, zdobywa cele co najważniejsze jest przekonana, że jeśli teraz jest źle to w przyszłości będzie odwrotnie. Wierzy, że i dla niej zaświeci upragnione słońce, choć jej życie różni się od życia jej rówieśników jest wciąż nadal taka sama jak oni, bo nie czuje się inna - gorsza.

Bierzmy przykład z takiej postawy. Takich ludzi wśród nas jest wiele, i wiemy że obcowanie z nimi odgrywa istotną rolę, stajemy się lepsi i życie staje się dla nas ważniejsze.

Uśmiech to najlepsza broń na wszystkie burze wdzierające się w nasze życie.

Bierzmy życie w swoje ręce!

Żyjmy pełnią życia do ostatnich naszych dni,
Nie marnujmy czasu na smutek i łzy.
Kochajmy bliskich i świat który nas otacza,
Bo nie wiemy kto i kiedy to kółko zatacza.
Bądźmy życzliwi, przyjemni dla innych,
Nie szukajmy za cierpienia winnych.
Bo kto odejść dzisiaj musi,
Wie ,że zła droga kusi,
Że nie warto było w kłamstwie tkwić,
Lecz teraz o swych błędach
po drugiej stronie może śnić
Pamiętajmy, że życie jest jedno
Więc żyjmy tak by poczuć jego sedno…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Świetny materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny tekst .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Planowanie przyszłości jest zwycięstwem nad chorobą. Kto planuje daleko w przyszłość - ma szansę na wygraną. Z chorobą można wygrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję, to zrozumiałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ocenę 5+ wystawiłem za materiał, a nie za cierpienie tej chorej dziewczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byle tylko się nie poddawać, do puki walczy z chorobą to wygrywa, jak się podda to (po ptakach) przyp.red. Już kiedyś o tym pisałem, walczę już 20 lat, jestem częściowo sparaliżowany, a ból głowy nie ma skali żeby to określić, nie raz z bólu i depresji leżałem na łopatkach, ale się nie poddaję, walczę, biegał nie będę, nawet na spacer ciężko wyjść ale siedzę i czytam wiadomości, a jak jest ciekawy temat to dorzucę zdanie. Taki jest scenariusz mojego drugiego życia, bo śmierć kliniczną miałem w maju 1990r. Ta dziewczyna niech walczy z chorobą, nadzieja umiera ostatnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.