Facebook Google+ Twitter

"Życie na lodzie". Książka Mariusza Czerkawskiego już w sprzedaży

Mało jest sportowców w Polsce, którzy osiągnęli tyle, co Mariusz Czerkawski. Wprawdzie nie zdobył on medalu na olimpiadzie lub mistrzostwach świata, lecz dotarł tam, gdzie w jego dyscyplinie dochodzą tylko absolutnie najlepsi. O swojej karierze były hokeista opowiada w książce "Życie na lodzie", która 19 września trafiła do księgarni. Jest to wywiad-rzeka, przeprowadzony przez dziennikarza Wojciecha Zawiołę.

Książka "Życie na lodzie" Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Zawioły / Fot. Swoboda PRZnaczenie Mariusza Czerkawskiego w polskim sporcie chyba najlepiej obrazuje lista gości przybyłych na konferencję prasową w związku z "premierą" książki "Życie na lodzie". Robert Korzeniowski, Jacek Wszoła, Zenon Jaskuła, Wojciech Fibak, a także... Ryszard Kalisz przybyli z tej okazji do siedziby TVN przy ul. Wiertniczej. Fibak, najbardziej utytułowany męski przedstawiciel polskiego tenisa i miłośnik malarstwa, przybył na spotkanie, mimo iż godzinę później wylatywał z lotniska Chopina na wystawę sztuki. Natomiast Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista olimpijski, zachwalał książkę wszem i wobec, wskazując na "piękną szatę graficzną" i zwracając szczególnie w kierunku Polskiego Komitetu uwagę na uzyskaną przez publikację "świetną promocję" dyscypliny sportu.

Czytaj też: Zrób to lub odpuść". Wywiad z Mariuszem Czerkawskim dla W24


"Życie na lodzie" to wywiad-rzeka dziennikarza TVN Wojciecha Zawioły z najbardziej znanym polskim hokeistą, który na 222 stronach przeplatanych wieloma unikalnymi fotografiami, opowiada "od kuchni" o swojej karierze. Mimo iż obaj panowie znają sie już od 12 lat i utrzymują ze sobą towarzyskie kontakty, podczas rozmów do książki wiele wypowiedzi było dla pytającego nowością. - Mariusz bardzo się podczas tych rozmów otworzył, pokazał twardość, którą nie okazuje on na co dzień w stosunkach z mediami. Opowiadał o poświęceniu, o tym, że było mu źle w Szwecji, i jak bardzo bolało go zesłanie do Hamilton. To mi bardzo zaimponowało - powiedział Wojciech Zawioła.

W dziewięciu rozdziałach o swoim dzieciństwie, początkach swojej kariery, grze w NHL, a także o życiu po "życiu na lodzie" wiele jest anekdot i opowieści "z szatni" opowiadające całą otoczkę życia hokeisty: o ogromnym stresie towarszyszącym grze w NHL, życiu młodego człowieka z dala od domu, problemach polskiego hokeja. - Demokracja w sporcie nie istnieje. NHL to żywa dżungla. Nawet jeśli jesteś twardy, możesz polecieć, a na twoje miejsce czeka już kilkadziesiąt następnych. Sam musiałem rzucać rękawice - mówił Mariusz Czerkawski. Nie ma natomiast w książce "prania brudów" i "obrzucania błotem" - Kto mnie zna, ten wie, że nie jestem konfliktowy - twierdził były mąż aktorki Izabelli Scorupco ("Golden Eye"). Książka jest dedykowana przede wszystkim młodym sportowcom jako inspiracja, ale także rodzicom młodych kadr hokeja i poprzez swoją aktrakcyjną, "albumową" szatę graficzną, osobą nie interesującym się hokejem na co dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.