Facebook Google+ Twitter

Życie o zabarwieniu... muzycznym

Towarzyszy nam w codziennym życiu, w wypełnianiu zwykłych obowiązków. Zawsze w tle. Rodzaj podkładu, albo dopełnienie całości. Zależy jak na to spojrzeć.

Umilająca czas, przywołująca wspomnienia, aktywizująca do działania. Muzyka - bogaty wachlarz rodzajów. Miliony melodii. Jeden odbiorca - człowiek. A ten chętnie korzysta z pracy artystów. Czy to przy śniadaniu, czy w samochodzie. Po prostu wszędzie. Widok człowieka nucącego coś pod nosem nikogo nie dziwi. Chyba coraz mniej lubimy ciszę.

Poranek zaczynamy z radiem. Kilka szybkich melodii i już jesteśmy pełni zapału do pracy. Ulubiona melodia w samochodzie. Gdy ktoś wybiera się autobusem to często zdany jest na gust muzyczny kierowcy, który nie rozstaje się z radiem.

Droga przy dźwiękach ulubionych melodii wydaje się nam nie tylko krótsza. Jest pokonywanie jest również o wiele bardziej przyjemniej. Muzyka również ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Pochmurny dzień możemy osłodzić sobie szybką pogodną melodią. A gdy potrzebujemy chwili zadumy, stawiamy na ballady.

Niekiedy słuchając zamykamy się w swoim własnym świecie. Idąc ulicą nie zwracamy uwagi na przechodniów. W uszach dźwięki, a w głowie marzenia lub wspomnienia. To coś w rodzaju kodu dostępu.

Są utwory, które towarzyszą nam w ważniejszych chwilach życia. I chyba nikt nie wyobraża sobie ślubu bez "Czekasz na te jedną chwilę", albo zwycięstwa bez "We are the champions". O poranku przebudzi "Jak dobrze wstać skoro świt", a kiedy mamy już dosyć codziennego zabiegania wsłuchujemy się w "Ja wysiadam". Przykłady takie można mnożyć. Bo choć najczęstszym tematem utworów jest miłość, nie brakuje tych, którzy opisują zwykłą, szarą rzeczywistość.

Jemy przy muzyce, pracujemy, czasem również zasypiamy. Towarzyszy nam tak często, że niekiedy nawet nie zauważamy już tego, że jej włączenie to kolejna czynność po porannej toalecie. Okazuje się, że tło jest równie istotne. Bo nadaje odpowiedni koloryt. Podśpiewujący pod nosem sąsiad, czy wystukujący w kierownicę rytm ulubionej melodii kierowca to najlepszy dowód.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.