Facebook Google+ Twitter

"Życie to muzyka" wywiad z niezwykłym wokalistą Pawłem Liskiem

Ten rok w jego życiu muzycznym i prywatnym należy do bardzo pracowitych. Osoba ambitna i nie jest obojętny wobec innych osób. Ma niezwykłą barwę głosu i pochodzi z małej miejscowości Bolewice. Jakie ma plany na najbliższy czas?

Koncert Maj 2013 / Fot. Marta Napierała W tym roku kończy 20 lat.
Ma na swoim koncie ponad 150 koncertów i występów.
Nie boi się krytyki.
Otrzymał wiele nagród i wyróżnień.
Posiada wyjątkową barwę i charyzmę.Magda: Powiedz coś o sobie. Kim jesteś i dlaczego zająłeś się muzyką?
Paweł: Na początek witam bardzo serdecznie wszystkich czytelników Wiadomości24.pl i dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Obawiałem się trochę pytania "Powiedz coś o sobie" ponieważ nigdy nie wiem co powiedzieć ;). Skończyłem w tym roku Technikum Żywienia w Trzciance k/Opalenicy.(Serdecznie pozdrawiam wszystkich nauczycieli oraz kolegów i koleżanki). Moją wielką pasją jest muzyka i dzielę się tym co robię na różnych koncertach i występach. Myślę, że tak jak wszyscy mam marzenia do których dążę. Mieszkam w małej i spokojnej miejscowości Bolewice w pobliżu Poznania i wiodę spokojne życie jak każdy z Nas :)

Magda: Przed wywiadem postanowiłam prześledzić twój profil na Facebooku.
Masz sporo osiągnięć m.in. zostałeś Laureatem na konkursie kolęd, wyróżnienie na konkursie walentynkowym,4 nominacje w tym 2 statuetki na Gali "Niezwykły człowiek" i wiele innych osiągnięć o których by można było długo mówić. Masz swój Fanclub ale również pojawił się kiedyś Antyfanclub opowiedz coś o tym.

Paweł: Jest mi bardzo miło. Nie sądziłem, że aż tak mogę zainteresować kogoś swoją osobą i tym co robię. / Fot. Marian Bartosik
Zacznę może od sprawy związanej z "Antyfanclubem". Nie chcę za wiele na ten temat mówić. Kiedy dowiedziałem się że takie coś powstało to najpierw w sobie się roześmiałem i nie zwracałem na to uwagi do pewnego momentu. Po jakimś czasie granice przyzwoitości zostały przekroczone. To nie była już krytyka mojej osoby którą tolerowałem bo każdy ma prawo wyrazić swoją opinie i zdanie. Ja nie boję się krytyki, a słucham tej która jest konstruktywna. Ale na tym się nie skończyło i kolejne działania już były naruszeniem praw oraz przekroczyły granice smaku. Był to trudny czas dla mnie. To był taki sprawdzian wytrzymałości ale dzięki wsparciu bliskich i fanów przetrwałem :)

Natomiast Fanclub ma już ponad dwa lata założył go Jakub Wilk za co dziękuję. W tej chwili to kilka moderatorów zajmuje się tą grupą. Przeważnie ja dodaję posty, nagrania z koncertów, zapowiedzi różnych wydarzeń. Fanclub jest dla mnie bardzo ważny z dwóch względów. Pierwszy powodem jest kompletny szczegółowy zbiór całej mojej działalności muzyczno-artystycznej. Po drugie i tu najważniejsze, w tej grupie są ludzie ważni dla mnie którzy mnie wspierają i kibicują. Dziękuje im i pozdrawiam :)

2013 / Fot. Paulina PijanowskaJeżeli chodzi o osiągnięcia to każde przyjmuje z pokorą. Dostając jakąś nagrodę nie uważam, że jestem nagle wspaniały i doskonały. Ciągle pracuje nad tym żeby było lepiej a jak przy okazji dostaje jakąś nagrodę to w tym momencie cieszy ale również mobilizuje do dalszej pracy i wymaga aby było jeszcze lepiej.

Magda: Kiedy kończył się rok 2012 napisałeś na swoim profilu że ten rok będzie wyjątkowy i pracowity co miałeś na myśli?
Paweł Tak to prawda. Powiedziałem, że rok 2013 będzie wyjątkowy i chyba tak jest. Założyłem sobie wiele planów muzycznych na ten rok. Najpierw koncerty noworoczne. W lutym byłem pomysłodawcą Gala "Niezwykły Człowiek" w Trzciance która została bardzo ciepło odebrana gdzie chciałem docenić ludzi niezwykłych i wyjątkowych. Było to wielkie wydarzenie i dla mnie zaskoczenie ponieważ byłem nominowany co już było dla mnie niesamowite a dwie statuetki... Co ja mogę powiedzieć. Cieszę się i bardzo dziękuję.

W marcu własny koncert "Życie to muzyka". To było ogromne przedsięwzięcie. Tytuł tego recitalu był nieprzypadkowy gdyż moje życie to muzyka które przedstawiłem w piosenkach. Zaśpiewałem ponad godzinny koncert. 20 piosenek które były inspiracją dla mnie albo od których zacząłem oraz 3 piosenki własne. "Czas", "Nadziei Znak", "Cisza"(oryginał wraz z Lorettą Kowal) Zawsze kiedy wspominam ten koncert nie mogę pominąć wspaniałej współpracy z Dominiką Rzepą, Apolonią Forysiak oraz Tomaszem Koniecznym.

W Maju 3 koncerty z zespołem ( w składzie Loretta Kowal, Magdalena Ludwiczak)
Dostałem również zaproszenie na 3 koncertach charytatywnych.
W wakacje skupiłem się na pracy w studio przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury i chciałbym również podziękować za współprace przez kolejny mijający rok / Fot. Paulina Pijanowska .Efektem tego były m.in 3 piosenki które miały premierę na YouTube i Fanclubie. Natomiast po wakacyjnej przerwie wróciłem do koncertów. Ostatnio w Chmielince oraz Trzciance. Myślę, że ten rok jest bardzo pracowity i fajny.

Magda: Słuchałam twoich nagrań studyjnych i jestem pod wielkim wrażeniem. Dlaczego taki wybór repertuary? Czym się kierujesz?
Paweł: Nie mam jednego ulubionego repertuaru którego bym się ściśle trzymał. Kieruje się sercem i tym co w danym momencie czuje i wyraża moje emocje i przykładem jest chociażby "Wracam do domu", "Z nim będziesz szczęśliwsza" czy "Byłaś Serca Biciem"


Magda: O wiele rzeczy jeszcze chciałabym Ciebie się zapytać ale chyba by nie było końca :). Jakie masz najbliższe plany i powiedz czego Ci życzyć?

Paweł: Hehe możemy umówić się na kolejną rozmowę ;) A tak poważnie to dziękuję za miły wywiad. Pozdrawiam wszystkich którzy mnie wspierają. Nie sposób wszystkich wymienić. Pewnie bym kogoś przez przypadek pominą. DZIĘKUJĘ WAM !
Najbliższe moje plany to 8 listopada dwa koncerty w którym zaśpiewam obok niezwykłych ludzi m.in Marty Zaremby ( dla tych co oglądali Bitwę na Głosy była w zespole Libera) czy Sandry Rugały oraz wielu innych wspaniałych na koncercie Karol Bend i Przyjaciele. Później koncerty świąteczne które uwielbiam ale o nich wkrótce na Fanclubie. Jestem na etapie tworzenia nowej piosenki ale szczegółów póki co nie chcę zdradzać.
Czego mi życzy? Szczęścia bo to zawszę się przydaje i dobrych ludzi na drodze.
Magda: Dziękuję Ci serdecznie. Życzę kolejnych sukcesów i myślę że jeszcze o Tobie nie raz usłyszymy.
Link do Fancluba na Facebooku
Oficjalny kanał You Tube
Więcej informacji o artyście

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Paweł Lisek


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.