Facebook Google+ Twitter

Życie Tymoszenko zagrożone? Była premier tortutowana psychicznie?

"Sytuacja jest teraz nieprzewidywalna. Przekroczyli cienką linię i życie mojej matki jest w niebezpieczeństwie" - mówi córka Julii Tymoszenko. Stan zdrowia byłej premier ciągle się pogarsza. Pojawiają się także informacje o tym, że Tymoszenko może być torturowana psychicznie.

Julia Tymoszenko cierpi na bóle pleców i SARS / Fot. Euku/Gnu LicenceJewgienija Tymoszenko nie chce, by dalsza alienacja Ukrainy postępowała. W wywiadzie dla agencji Reuters przekonuje Zachód do rozważenia bezpośrednich sankcji wobec ludzi Janukowicza, a konkretnie do cofnięcia wiz i zamrożenia zagranicznych kont bankowych.

Julia Tymoszenko, odwieczny rywal obecnego prezydenta Ukrainy, odbywa siedmioletni wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej pod Charkowem. Była premier została uznana winną nadużyć przy podpisywaniu kontraktów gazowych z Rosją. UE uważa proces za upolityczniony i żąda zwolnienia Tymoszenko. Jednak Wiktor Janukowicz nie reaguje na naciski.

Zagrożenie życia opozycjonistki?"Sytuacja jest teraz nieprzewidywalna. Przekroczyli cienką linię i życie mojej matki jest w niebezpieczeństwie" – powiedziała agencji Reuters Jewgienija Tymoszenko.
"Ta linia jest cienka i kiedy reżim przekroczył ją, nie wiemy już, jakie mogą być konsekwencje tej wojny... przeciwko opozycji. Reżim robi wszystko, co może, żeby złamać jej morale, złamać ją psychicznie" - dodaje córka byłej premier.

Córka, jako jedna z niewielu, odwiedza Julię Tymoszenko w więzieniu. Aby to uczynić Jewgienija musi odbyć sześciogodzinną podróży z Kijowa do Charkowa. Młodsza Tymoszenko mówi, że matka ma poważne problemy ze zdrowiem. Rząd jest innego zdania. "Ministerstwo Zdrowia zaprzecza. Twierdzą, że [matka] nie potrzebuje opieki medycznej i powinna po prostu poćwiczyć. Kiedy się z nią widzę, muszę ją podnosić, pomagać przy wstawaniu. Każdy drobny ruch powoduje ostry ból" - mówi córka Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.