Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24204 miejsce

Życie w kadrach. Rozpoczął się Zamojski Tydzień Fotografii

Impreza poświęcona młodym, kreatywnym twórcom rozpoczęła się 18 września i potrwa do 24 września 2011 r. Hasło przewodnie Zamojskiego Tygodnia Fotografii to "Fakty z życia". W różnych miejscach Zamościa prezentowane są wystawy fotograficzne.

plakat organizatorów / Fot. plakat organizatorówEkspozycje przedstawiają fotografie młodych twórców i są adresowane do wszystkich, biernych lub aktywnych, miłośników fotografii. Festiwal ten to czas licznych wernisaży i spotkań autorskich przeznaczonych dla szerokiej publiczności. Podczas imprezy prezentowany jest m.in. projekt zatytułowany "Ulotność bytu" autorstwa Andrzeja Pogudza: członka Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, przewodnika turystycznego po Zamościu i Roztoczu, animatora kultury, założyciela i instruktora Pracowni Fotografii "Negatyw". Projekt został wykonany w latach 2007-2011 i ma na celu ukazanie za pośrednictwem techniki analogowej tematu zmienności i nietrwałości sytuacji.

Na festiwalu nie zabraknie również prac tegorocznej laureatki konkursu ShowOff Miesiąca Fotografii w Krakowie i absolwentki Akademii Fotografii w Krakowie, Dominiki Kamińskiej, która udokumentowała życie swojej rodziny w projekcie "Mój brat dużo pali". Organizatorzy pokażą także twórczość Karoliny Jonderko - laureatki konkursu Międzynarodowego Festiwalu Młodych w Jarosławiu, absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej i studentki fotografii na PWSFTViT w Łodzi. Jej wystawie patronuje hasło "Śląskie wesołe miasteczko".

Wśród wystaw znajdą się również fotografie współorganizatora warszawskich "Migawek", grafika i animatora kultury, autora cykli dokumentalnych oraz fotoreportaży, studenta w Instytucie Twórczej Fotografii w Czechach. Projekt Krzysztofa Pacholaka nosi tytuł "Don't live alone" i opowiada o codzienności w mieszkaniach studenckich, ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Odbędzie się również wystawa Michała Banasia "Lwów": cykl zdjęć przedstawiający codzienność życia mieszkańców ukraińskiego miasta, z dala od zgiełku miejsc atrakcyjnych turystycznie. Michał Banaś jest zwycięzcą konkursu fotograficznego "Wakacje w Europie" z 2009 r., wyróżnionym w konkursie "Zdjęcie roku" 2009, a na jego koncie znajduje się jedna wystawa indywidualna i trzy współautorskie.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.