Facebook Google+ Twitter

Życie w międzywojennym Hollywood (książka za recenzję)

,,Na Hester Street topnieje śnieg" Daisy Waugh.

 / Fot. wydawnictwoDziękuję bardzo wydawnictwu i portalowi wiadomosci24.pl za możliwość przeczytania tej książki.

Daisy Waugh to pisarka i dziennikarka. Mieszka w Londynie, a ta książka to już szósta powieść w jej dorobku.
Przenosimy się do upalnego Hollywood roku 1929. Na giełdzie akcje szaleją w zawrotnym tempie, a kiery Maxa(reżysera) i Eleonor (aktorki) powoli chylą się już ku upadkowi. Tak samo dzieje się też w ich małżeństwie. Z pozoru to idealna para, nikt nie podejrzewa jak straszne i wstrząsające tajemnice skrywa. Może właśnie te niedomówienia ich od siebie oddalają?

Wiele osób lubi czytać o gwiazdach. Ja też. Chociaż mówimy, że nas to zupełnie nie interesuje to jednak chcielibyśmy chociaż parę godzin poczuć na własnej skórze te luksusy, zobaczyć jak wygląda takie życie. Tym razem miałam okazję śledzić codzienność gwiazd w międzywojennym Hollywood. Już za sam temat autorka ma u mnie ogromny plus. Nigdy się nie spotkałam z nim w książkach. Pani Waugh ukazała ten kontrast Stanów Zjednoczonych. Z jednej strony bogactwo i przepych, a z drugiej ogromna bieda. Jedynym zmartwieniem aktoreczek są nowe suknie, bale i notowania giełdowe. A w tym wszystkim Max i Eleanor Beechamowie. Tajemnicza para, która coś skrywa nawet przed sobą nawzajem.

Na początku autorka trochę się zagubiła. Nie chciała od razu wyłożyć wszystkich kart na stół i dlatego pierwsze kartki ciężko się czytało. Wszystko było trochę zagmatwane. Później zostałam już bardziej zaciekawiona. Mogłam przenieść się do klimatycznych Stanów Zjednoczonych i dzielnicy luksusu- Hollywood. Tajemnica skrywana przez parę jest wstrząsająca, a zakończenie niespodziewane.
Ta książka to takie poprawne czytadło. Nie wywołała niestety u mnie żadnych większych emocji. Ot lektura na wieczór z klimatem filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście, jeśli ktoś na nią specjalnie nie trafi to szukać nie trzeba. Zaoszczędzi się wiele czasu, który można spożytkować na przeczytanie naprawdę wciągającej książki, która zmusi do refleksji i coś z niej wyniesiemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu... te tony książek zalegające w księgarniach, a wydane na papierze nieco lepszej jakości niż papier toaletowy - to nie wszystkie arcydzieła. Dzięki, Pani Klaudio. W taki sposób zaoszczędziła Pani wielu osobom kilku godzin bezsensownego poszukiwania "wartości"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.