Facebook Google+ Twitter

"Życie Warszawy" - Przełom w projekcie muzeum sztuki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 07:33

Christian Kerez wraca po roku przerwy do pracy przy projektowaniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Stołeczny ratusz podpisze z nim aneks do umowy na początku października - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Ustalono, że w aneksie znajdzie się między innymi zapis o przygotowaniu koncepcji Teatru Rozmaitości w budynku. Ratusz zgodził się też spełnić żądania architekta. Dostanie on dodatkowo milion dwieście tysięcy złotych na konsultacje ze specjalistami w sprawie konstrukcji sceny i akustyki sali.

"Życie Warszawy" przypomina, że inwestycji od początku towarzyszyły problemy. Równo rok temu władze stolicy wstrzymały prace nad realizacją projektu na czas nieokreślony, ponieważ Christian Kerez nie zgodził się zaprojektować w muzeum Teatru Rozmaitości. Obiecał to jednak zrobić w lutym.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma powstać do 2013 roku. Zajmie powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji dwie sale ekspozycyjne, galerie i księgarnię.
Na parterze znajdzie się także Teatr Rozmaitości o powierzchni 900 metrów kwadratowych. Pomieści 500 widzów. Do obydwu części prowadzić będą oddzielne wejścia. Inwestycja pochłonie ponad 270 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.