Facebook Google+ Twitter

"Życie Warszawy" - Raport ws. stadionu Legii - KE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 14:05

Za opinię o dotacji dla stadionu Legii, którą ratusz wysłał do Komisji Europejskiej, zapłaciła Legia - informuje "Życie Warszawy". Urzędnicy bagatelizują sprawę. Ich zdaniem, nie ma w tym nic dziwnego, że konsultowali się z Legią.

Urzędnicy wysłali do Komisji Europejskiej wyjaśnienia na temat budowy stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Ratusz stworzył dokument na podstawie raportu, który przygotowała firma Deloitte na zlecenie ITI, właściciela klubu Legia. Mówi on, że w przypadku budowy stadionu przy ul. Łazienkowskiej w żaden sposób nie można mówić o pomocy publicznej. Według Grażyny Kopińskiej, dyrektor programu „Przeciw korupcji" w Fundacji Batorego, przesłanie takiego dokumentu jest wysoce niefortunne, bo taka opinia nie może być traktowana jako w pełni obiektywna.

Stołeczny ratusz tłumaczy, że ten raport to głównie tabelki i zestawienia. Zdaniem rzecznika miasta Tomasza Andryszczyka, niezależnie od tego, kto za niego zapłacił, to liczby się nie zmieniają. Dodaje też, że raport w ratuszu nie został przyjęty bezkrytycznie. Zmiany wprowadzali urzędowi prawnicy, sekretarz miasta, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, za pośrednictwem którego ratusz wysyła dokument do KE. Dziś ratusz ma ujawnić raport ze wszystkimi poprawkami. Z nieoficjalnych źródeł gazety wynika, że były one jedynie kosmetyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.