Facebook Google+ Twitter

"Życie Warszawy" - Szpitale oszukują i nie przyjmują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 07:58

"Życie Warszawy" pisze o skandalu w stołecznych szpitalach. Kilka warszawskich placówek odmówiło przyjmowania pacjentów, mimo że były wolne miejsca. Chorzy mogli liczyć tylko na szpitale przy Banacha, Lindleya i na Centrum ATTIS.

Minister zdrowia Ewa Kopacz mówi w rozmowie z dziennikiem, że będzie domagała się wyciągnięcia surowych konsekwencji. Wczoraj, na jej wniosek, kontrolerzy Narodowego Funduszu Zdrowia zbadali izby przyjęć, SOR-y i oddziały internistyczne. Kontrolerzy byli zszokowani tym, co odkryli.

Pacjentów przyjmowały tylko trzy szpitale, chociaż w innych też były wolne łóżka. Jak wykazała kontrola, na oddziałach internistycznych w Szpitalu Grochowskim było aż 15 wolnych miejsc, w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym - 14, w Szpitalu Bródnowskim i Praskim po 10, w szpitalu przy Stępińskiej - 7. Szpital Wolski w ogóle nie wpuścił ekipy z NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiada, że jeśli okaże się, że któraś z klinik odesłała chorego ze stanem zagrożenia zdrowia i życia, to skieruje sprawę do prokuratora.

Więcej na ten temat - w "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.