Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13107 miejsce

Życie współczesnej Polki, czyli "Supermenka" w Teatrze Kamienica

Sztuka Doroty Maciei opowiada o życiu współczesnej Polki, pełnym wzlotów i upadków.

Jowita Budnik (Monika) / Fot. Teatr KamienicaSpektakl "Supermenka" w reżyserii Jerzego Gudejki to monodram opowiadający o życiu współczesnej kobiety. Główną bohaterką jest Monika (Jowita Budnik), wykształcona, inteligentna, błyskotliwa, pracowita oraz bardzo wymagająca kobieta w średnim wieku. Ma poukładane życie, intratną posadę w wydawnictwie, dom, samochód, nie musi martwić się o swoją przyszłość. Niestety do czasu...

Pewnego dnia traci pracę, a jej życie zmienia się o 180 stopni. Kiedyś to ona rozdawała karty, decydowała, kogo zatrudnić, wyśmiewała desperatów, którzy szukają zajęcia poniżej swoich kwalifikacji. Teraz role się odwróciły, sama musi zabiegać o jakąkolwiek pracę. Jak nowa rzeczywistość odbije się na jej życiu?

Jowita Budnik (Monika) / Fot. Teatr KamienicaW tytułową rolę doskonale wcieliła się Jowita Budnik. Była matką, żoną, córką, pracodawcą, bezrobotną, pracownikiem, ale przede wszystkim kobietą. Targały nią skrajne emocje, raz była szczęśliwa, zakochana i spełniona, innym razem - nieszczęśliwa, samotna i zdesperowana. Próbowała stanąć na nogi, mimo że wcale nie było to taki proste. Jej wysiłki udźwignięcia ciężaru życia nie zawsze kończą się sukcesem, ale się nie poddaje. Nawet gdy jest na samym dnie.

Muszę przyznać, że pierwszy raz widziałam Jowitę Budnik na scenie, do tej pory widziałam ją jedynie w serialu. I zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie jest łatwo skupić uwagę widzów, prowadząc monolog przez półtorej godziny. A jednak Jowicie Budnik udało się zdobyć serca publiczności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.