Facebook Google+ Twitter

Życiodajny jad

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 19:29

Kiedy zaatakuje Cię śmiertelnie jadowity wąż, liczy się każda sekunda. Czy wiesz, że na świecie żyją gady, na których jad nie znaleziono dotąd antidotum!?

 / Fot. materiały prasoweDonald Schultz jest prowadzącym program "Życiodajny jad" na kanale Animal Planet, który na potrzeby programu podróżował po całym globie. Po nakręceniu 10 odcinków programu w 9 miejscach, takich jak Australia, Sri Lanka, Południowa Afryka, Tanzania, Mozambik, Belize, Wyspy Bahama, Jordania, Schultz poświęcił trochę czasu, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat świata zwierząt.

Ile miałeś lat gdy zacząłeś interesować się zwierzętami?

-Nie pamiętam żebym kiedyś nie interesował się zwierzętami, szczególnie wężami. Mojego pierwszego węża złapałem z tatą, gdy miałem 6 lat i od tamtej pory jestem nimi oczarowany. Jestem zadowolony, że nie skupiłem się tylko na wężach, ale na całym świecie zwierząt. Węże są tylko małym kawałkiem w znacznie większej i piękniejszej układance, którą jest natura.

 / Fot. materiały prasoweMasz lub kiedykolwiek miałeś fobie?
-Kilka! Jedną są pajaki, ponieważ miałem z nimi przerażające spotkanie w dzieciństwie. Drugą rzeczą, która mnie wystraszyła był upadek między statkiem a stocznią na przystani. Obie udało mi się przezwyciężyć, chociaż strach przed pająkami jest bardziej aktualny. Wypadek na przystani miał miejsce w 1997 roku, gdy nurkowałem miedzy tankowcami a przystanią w nocy.

W jaki sposób zaangażowałeś się w tę pracę?
-To dziwna, zagmatwana droga. Na początku nic nie wskazywało, że skończy się w taki sposób. Gdybym próbował powtórzyć ten cały proces, to pewnie wylądowałbym w Kongo jako nurek diamentów albo rezolutny leśniczy w Kongo. Krótka historia jest taka (to wersja bardzo skrócona), że jako nastolatek pracowałem w znanym na świecie Fitzsimons Snake Park w Durban w Południowej Afryce. W wieku 13 lat zostałem najmłodszym człowiekiem, który dał pokaz z udziałem jadowitych węzy. Uczestniczyłem także w usuwaniu niebezpiecznych zwierząt takich jak: mamby, kobry, żmije czy krokodyle. Po szkole zrozumiałem, że chce być podróżnikiem. Weekend w Cape Town, w trakcie którego cały czas nurkowałem, pozwolił mi podjąć decyzję o zostaniu komercyjnym nurkiem i trenowaniu z wojskiem i policją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.04.2010 21:35

Doceniam ludzi z pasją ,a zwłaszcza jak są to zwierzęta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.