Facebook Google+ Twitter

Życiowa szansa Proksy. Czy pokona Gołowkina?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-08-29 17:25

Już kilka dni dzieli nas od starcia "Super G" z niepokonanym Kazachem. Pokonanie Gołowkina może bardzo pomóc Polakowi w wypromowaniu się w Stanach. Jest to arcyważna walka - jeśli wygra, będzie w czołówce wagi średniej.

 / Fot. Adam Kliczek/Wikipedia/CC-BY-SA-3.0Trzeba przy tym pamiętać, że Giennadij Gołowkin to amatorski mistrz świata z 2003 roku oraz srebrny medalista olimpijski z Aten. Jednakże po przejściu na zawodowstwo, nie miał już tak dobrych rywali, jak we wcześniejszym okresie.

Atutami Gołowkina są z pewnością technika, praca nóg i siła, o której przekonało się 20 rywali. Także doświadczenie z ringów amatorskich zapewne będzie pomagało Kazachowi, który jak wspomniałem wyżej, miał całkiem udaną karierę zawodową.

Proksa natomiast w tym roku walczył już trzykrotnie, co może wpłynąć na formę jaką będzie miał w pojedynku z Gołowkinem. Początek roku nie był najszczęśliwszy, pechowa i niesłuszna porażka na punkty z Walijczykiem Kerrym Hopem pokazała, że promotor Barry Hearn nie jest osobą, na której Proksa może polegać. 10 maja stoczył pojedynek z Węgrem Rudolfem Vargą i musiał tę walkę wygrać, aby doszło do rewanżu z Walijczykiem. Był to warunek federacji EBU. Z Hopem wygrał przez techniczny nokaut w 8. rundzie, nie pozostawiając wątpliwości, kto jest z tych dwóch zawodników lepszy.

Zaletami "Super G" są: odwrotna pozycja, praca nóg, balans tułowiem, kontry oraz technika, jego styl bazuje na szybkości i celności. Od tego będzie zależało czy od początku będzie wywierał presję na Kazachu. Stawką tej walki są pasy WBA World oraz znacznie mniej znaczący pas IBO.

Do tej pory mieliśmy trzech mistrzów świata: Michalczewskiego, Adamka i Włodarczyka. Oby po sobotniej gali do tego elitarnego grona dołączył Proksa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.