Facebook Google+ Twitter

Życiowy mecz w Sejmie RP – pół żartem, pół serio

Wszystko na odwrót, z tyłu do przodu, nic nie wiadomo - a wszystko jasne. Kto wygra, kto przegra, kto wejdzie, kto spadnie – tego jeszcze nie wie nikt. Fauli i brutalnej gry kibice mają powoli dość. Czy rozgrywki zostaną przerwane?

Trwa V sezon rozgrywek Społecznej Ekstremalnej Jakościowo Mistrzostw Reprezentacji Populistów „Sejm RP”. W obecnej edycji rozgrywek udział biorą: SiP, OP, DLS, Samodefensywa, RPL, LSP. Są jeszcze zespoły, które chcą dołączyć do rozgrywek, ale nie pozyskały odpowiedniej liczby 15 zawodników.

Ten sezon jest niezwykle ekscytujący, ale nie ze względu na poziom sportowy czy wyniki. Wszyscy śledzą zawody pod kątem pozasportowych wydarzeń: afery korupcyjnej, niesportowego trybu życia kilku zawodników, kryminalne wątki, nielegalne transfery, rozpad drużyn i próby stworzenia nowych.
Prawdopodobnie z tego powodu rozgrywki zostaną przerwane w trakcie sezonu. Czy tak będzie nie wiadomo, ale 75 procent kibiców już chce rozpisania nowych eliminacji do rozgrywek VI sezonu Sejm RP.

Głównymi kandydatami do spadku są Samodefensywa i RPL oraz LSP. Już w trakcie tych rozgrywek nastąpiły próby połączenia drużyn, po to aby być pewnym przebrnięcia eliminacji. Połączenia nastąpiły zarówno wśród drużyn już grających w tej edycji, jak również pretendujących do nich.
Czy w nowym sezonie podniesie się poziom sportowy rozgrywek? Raczej nie. Potrzebna jest zmiana regulaminu eliminacji oraz stworzenie nowej Karty Zawodnika. Regulamin należy zmienić tak, aby kibice mogli oglądać tych, których naprawdę chcą, a nie tych którzy są wstawiani do składu przez zespoły. Karta Zawodnika powinna zabraniać gry zawodnikom, którzy w swojej karierze poważnie naruszali zasady ogólnoprzyjętych norm sportowych.

Patrząc na frekwencję kibiców w trakcie poprzednich eliminacji, to tak naprawdę nie wiele się zmieni jakościowo. Kibice z tego względu powinni bardziej zaangażować się w kolejne eliminacje i mieć realny wpływ na to, kto w kolejnym sezonie będzie decydował o jakości rozgrywek Sejm RP. Kibice mogą zadecydować, aby się nie musieli wstydzić tych rozgrywek w kraju i w Europejskich Pucharach. W innym przypadku zawodnicy doprowadzą do tego, że cytując sławę z Podlasia „…nie będzie niczego”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W tym meczu ,wszystkim należą się czerwone kartki. Bez wyjątku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.