Życiowy sukces polskiego tenisisty!

Po zwycięstwie nad Belgiem Kristofem Vliegenem, Łukasz Kubot awansował do półfinału turnieju z cyklu ATP Tour w Belgradzie. Jest to życiowy sukces Polaka.

Łukasz Kubot. / Fot. PAP/EPAŁukasz Kubot - aktualnie najwyżej sklasyfikowany polski tenisista - rozpoczął turniej w Belgradzie od nieudanych eliminacji, jednak szczęśliwie dla niego, wycofał się jeden z awizowanych wcześniej uczestników imprezy i Kubot wskoczył do drabinki turnieju głównego jako "lucky looser".

W głównej fazie turnieju Polakowi wiodło się już jednak znacznie lepiej. Najpierw Kubot okazał się lepszy od posiadacza "dzikiej karty" Serba Zlatanovica. Kolejny z rywali Polaka, Rosjanin Igor Andriejew poddał mecz z powodu kontuzji, co otworzyło Kubotowi szansę do walki o półfinał.

Ćwierćfinałowe spotkanie z Belgiem Vliegenem nie rozpoczęło się dla naszego reprezentanta dobrze. Już w pierwszym gemie spotkania Kubot stracił swoje podanie, chwilę potem Belg wyszedł na prowadzenie 2:0. Szybko jednak okazało się że serwis Vliegena też nie funkcjonuje najlepiej. Obaj zawodnicy jeszcze po dwa razy tracili swoje podania i o sukcesie w pierwszej partii musiał zadecydować tajbrek, w którym to Polak oddał prowadzenie 4:1 i Belg miał szansę na zwycięskie zakończenie seta. Kolejne trzy punkty padły jednak łupem Łukasza i to on wygrał tajbreka w stosunku 8:6.

W drugim secie zniechęcony Vliegen zaczął popełniać więcej błędów, jakby nie wierzył już w osiągnięcie końcowego sukcesu. Szybkie przełamanie na korzyść Polaka otworzyło mu drogę do wygrania tego meczu, nawet odrobienie straty podania przez Belga nie wytrąciło Kubota z równowagi. W końcówce seta Polak jeszcze dwukrotnie przełamał podanie Vliegena i ostatecznie zwycięsko zakończył seta oraz cały mecz w stosunku 7:6, 6:3.

Dla Polaka jest to największy sukces w karierze. Nigdy wcześniej Kubot nie awansował tak wysoko w żadnym z rozgrywanych przez siebie turniejów na szczeblu ATP Tour singlistów. W półfinale Polak zmierzy się z rozstawionym z nr.3 Chorwackim bombardierem serwisowym - Ivo Karlovicem.