Facebook Google+ Twitter

Życiowy sukces Rafała Szukiela

W zakończonych dziś regatach Pucharu Świata rozegranych w niemieckiej Kilonii, polski żeglarz Rafał Szukiel zajął pierwsze miejsce. To do tej pory największy sukces zawodnika reprezentującego na co dzień barwy olsztyńskiego AZS UWM.

Rafał Szukiel podczas kwietniowych zawodów Pucharu Świata w Hyeres (Francja) / Fot. Dariusz UrbanowiczRafał Szukiel startuje w olimpijskiej klasie Finn. Jak do tej pory największym sukcesem olsztyńskiego żeglarza było 10. miejsce wywalczone na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zwycięstwo w Kilonii nie przyszło łatwo. Przed ostatnim wyścigiem Rafał był piąty. Cieszy nie tylko wygrana, ale również to, że w pokonanym polu znalazła się cała światowa czołówka.

Jest to również dobry prognostyk przez zbliżającymi się mistrzostwami świata w Danii. Start w mistrzostwach świata to właśnie najbliższe regaty, w których weźmie udział polski zwycięzca klasy Finn z Kilonii.

W środku zwycięzca klasy Finn Rafał Szukiel. Z lewej Chorwat Ivan Gaspic, z prawej Estończyk Deniss Karpak. / Fot. Tomasz RumszewiczRegaty w Kilonii zwane Kieler Woche to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów żeglarskich na świecie. Posiadają najwyższą, pierwszą kategorię Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF). Co roku w Kilonii w 30 różnych klasach ściga się podczas czerwcowego tygodnia 4500 żeglarzy z całego świata.

Rafał Szukiel poważnie myśli o kolejnym starcie olimpijskim w Londynie. Aby dobrze przygotować się do Igrzysk potrzebuje częstego kontaktu z konkurentami z innych krajów. Najlepszą ku temu okazją są zawody Pucharu Świata, które odbywają się co kilka tygodni w różnych żeglarskich centrach na całym globie. Dlatego olsztyniak poszukuje sponsorów, którzy umożliwią mu częstsze starty. W tym roku Rafał startował w Miami (USA), Francji i Holandii.

Przed regatami w Kilonii zajmował 11. miejsce w Pucharze Świata. Na oficjalnej stronie internetowej ISAF nie ma jeszcze aktualnego rankingu. Wszystko wskazuje jednak na to, że polski żeglarz znacznie poprawi swoją dotychczasową lokatę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że autor nie wspomniał także o zwycięstwie Przemysława Miarczyńskiego w klasie RS:X poczas tych samych regat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.