Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7268 miejsce

Życzenia dla narzeczonej

Przeglądanie ogłoszeń w dziale "różne" niezmiennie może stać się źródłem uciechy i nieustającej życiowej nauki, szczególnie dla osoby o ograniczonych możliwościach chodzenia po świecie.

Oczywiście "chodzenie po świecie" należy rozumieć dosłownie: osoba ma chore kolano i zalecenie oszczędzania tegoż stawu aby schorzenie nie postępowało zbyt szybko; jak również, aby forsując druga nogę, nie doprowadzić jej do stanu tej pierwszej.

Osoba systematycznie wrzuca ogłoszenie w dziale "nieruchomości" o chęci sprzedaży mieszkania na czwartym piętrze, bezskutecznie zachęcając ewentualnego kupca bliskością doktora, przedszkola, apteki i proboszcza, czyli całości usług od szczęśliwego poczęcia do godnej śmierci.
Nie ma frajerów. Tylko w komunie zaawansowana w dzieciach ludność decydowała się mieszkać tak wysoko, za nic mając sobie dźwiganie zakupów w zamian za rozległy widok z okna i porcelanowe urządzenia do których cieknie woda z kranu w ścianie. Ej, łza się człowiekowi w oku kręci, ale wracając do ogłoszeń - przy okazji niejako zawiesza się oko na tej fascynującej lekturze.

Takim właśnie sposobem siedzę i rozmyślam "o tempora, o mores!" po przeczytaniu i sprawdzeniu ogłoszenia:
- "chłopiec poszukuje kobiety na miłe wieczory wiek bez znaczenia kontakt…tel…meil…". Ponieważ sporo lat na świecie żyję (w związku w czym zdarza się że jakiś osobnik z licencją na wieczna młodość zarzuca mi plątanie się po portalu) - z dawnych czasów pomnę, iż „chłopiec” to było na ogół stworzenie z podrapanymi kolanami i brudną szyją, biegające z drutem za fajerką, też absorbujące swoją osobą kobiety w wieku różnym o każdej porze, ale były to, w zależności od sytuacji matka, siostra, babcia lub ciotka - każda wedle możliwości usiłująca z chłopca zrobić człekokształtne stworzenie, które bez wstydu można było zaciągnąć w niedzielę do kościoła.
Podrośnięty chłopiec zajmował się wieczorami odrabianiem lekcji albo…dawał dyla do dziewczyny w wieku adekwatnym. Potem działała już poczta pantoflowa,
urok osobisty, zapach majowych kwiatów, brylantyna, księżyc i słowicze trele.

Czasy się zmieniają i teraz chłopiec może oznaczać starego byka, parskającego śliną do słuchawki, który poszukuje pani w wieku dowolnym pod warunkiem, że będzie to nastolatka. Tak wynikło z rozmowy, bo poświstywanie źle umocowanej protezy charakterystyczne jest nadzwyczaj, a reszta rozmowy dała asumpt do niniejszych refleksji.

I w zasadzie można by na tym skończyć, gdyby nie fakt, że nad kolejnym ogłoszeniem zacokałam się jeszcze bardziej: oto pewna oblubienica in spe przeżywa dramat:
- "Odstąpię termin wesela 18 czerwca 2011r. w „Palais Blanc” w…kontakt…M…".

No i masz babo placek, pomyślałam, czytając owo ogłoszenie. Istny przewrót pałacowy
dziewczynę spotkał!
Niesłuszne czasy ponurych kolejek minęły już dawno, meble można kupić nie angażując „stacza” a tu dwuletnia kolejka do białego pałacu, termin wesela tuż tuż, dwa tysiące zadatku wpłacone i wszystko diabli biorą; życiowe komplikacje odsuwają termin wesela na bliżej nieznany termin. Na szczęście narzeczonego nie musiała panna M. nikomu odstępować, co wróży mimo wszystko happy end, którego obojgu życzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Mimo wszystko nie radzę zbliżać się do kręgów rydzykowych. Zbliżenie jest ryzykowne. Skutkuje na mózg silniej niż ACE. Fantastyczny obrazek "z życia wzięty". Super, hiper, maga...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że treść ogłoszeń obrazuje obserwowane przez wszystkich zmiany społeczne. Nie wszyscy mam jednak tego świadomość.
Dawno temu, znaleźliśmy stary zielnik, robiony przez studentów w początku lat pięćdziesiątych XX wieku. Szokiem dla mnie było ogłoszenie w Trybunie Ludu o treści: " Pijcie piwo płynny chleb, Pijcie wino płynny owoc".
Trzeba pamiętać, że był to okres wyżu demograficznego ale nie poszukiwań domów weselnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajniste to to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasami lektura ogłoszeń jest równie wciągająca jak czytanie gazety :) Mnie przyciągnął do tego art. tytuł - i przyznam, że przyjemnie spędziłam przy tekście chwilę :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

lekko, łatwo i przyjemnie, czyta się.
tylko.... mam małe ale... z którym walczę wszędzie, więc i tu.
skoro:
"I w zasadzie można by na tym skończyć,"
wobec tego proponuję:
zacząć w kwasie. w rzeczy samej, tekst zaczyna się od kwaśnego nastroju, który potem się gdzieś gubi w tragikomicznej sytuacji.
;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2011 19:46

Sama radość móc czytać takie cudeńka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O Wy niedobre:-((( "poświstywanie źle umocowanej protezy" albo "kłapanie podobne do stuku landrynki" a ja się uczę z tym żyć... I tak mi jakoś z tym dziwnie...
:-))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"... bezskutecznie zachęcając ewentualnego kupca bliskością doktora, przedszkola, apteki i proboszcza, czyli całości usług od szczęśliwego poczęcia do godnej śmierci."
Jadziu, wydaje się, że ofertę skierować należy do kręgów zbliżonych do "rydzykowego kościoła".
Jestem przekonana, że to właściwy odbiorca. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KK
  • KK
  • 02.03.2011 17:24

@Mirek K - czasami w towarzystwie psów jest mi lepiej, niż wśród ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 02.03.2011 16:55

Kolebuk człowieku co z tobą --- piszesz incognito? ,kryjesz sie przed kim? ,schodzisz na psy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.