Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25217 miejsce

Życzenia i harcerskie wspomnienia. "Ptaki Ptakom" na jajeczku

Harcerze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom (chorągiew Białostocka, hufiec Nadnarwiański w Łomży) wybrali się z wielkanocnym jajeczkiem do starszej druhny Krystyny Mieszkowskiej, by wymienić życzenia.

Oryginalne logo 59 DH Ptaki Ptakom / Fot. dh weteran Edward StefanowiczSeniorka podzieliła się z gośćmi garścią wspomnień. Harcerze, a wśród nich autor, odwiedzili starszą druhnę Krystynę Mieszkowską w domu i podzielili się z nią jajkiem wielkanocnym. Były życzenia i wspólna modlitwa.

Druhna pokazała nam swoje pamiątki z dawnych, harcerskich lat.

Czytaj też: Życzenia wielkanocne. Pomysłów na treść szukamy w internecie...

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Już wysłałem do moderacji - umieściłem w artykule lokalizację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podtrzymuje swoje zdanie. W artykule brak jest podanego miejsca akcji. Proszę go zacytować.
Z komentarza dowiadujemy się Hufiec Nadnarwiański, Chorągiew Białostocka ZHP, ale tego nie ma w artykule. Określenie miasto nad Narwią choć nie precyzyjne pozwalałoby na jakąś lokalizację. Z powyższej treści można szukać drużyny w Szczecinie czy Rzeszowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, nie zgodze się w pewnej części z tym co Pan mówi. W artykule jest podane miejsce, moze nie dosłownie ale Pan wybaczy, adresu prywatnego nie będę podwał. Łatwo jest się domyślec, że wizyta była w mieszkaniu Druhny. Chciałbym także zaznaczyc, że 59 DH Ptaki Ptakom, to nie są wymyśleni harcerze. Dowody? proszę bardzo. 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom podlega pod Chorągiew Białostocką, hufiec Nadnarwiański ZHP. Nasza drużyna w tym roku obchodzi 20lecie istnienia. Może Pan wpisac w google sama nazwę 59 DH Ptaki Ptakom to zobaczy Pan co nasza drużyna robi. Do drugiej części Pańskiego komentarza nie będę się wypowiadał. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj - Paweł Dąbrowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W całej tej informacji brak jest podstawowej rzeczy. Czas można się domyślić, osoby to jacyś wymyśleni harcerze o numerze 59. Brak jest miejsca akcji a padające w nagraniu jakieś miejsce jest mało zrozumiałe.
Kiedyś harcerze dzielili się na chorągwie, hufce, szczepy i drużyny. Z samej nazwy wynikało z jakiego miasta lub regionu drużyna pochodzi. To z czym walczyła PZPR i nie bardzo jej się udało. Nie rozłożył tego też Kuroń z jego walterowcami to rozłożył kościół z ZHR. Dziś mamy pomieszanie z poplątaniem. Związek Harcerstwa Polskiego powstał kiedyś po zjednoczeniu wszystkich organizacji młodzieżowych działających w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.