Facebook Google+ Twitter

Życzenia wielkanocne. Pomysłów na treść szukamy w internecie...

Przed Wielkanocą naczęściej wyszukiwanym w Google hasłem są "życzenia wielkanocne". Nie mamy pomysłu czego życzyć bliskim i znajomym? Sami nie potrafimy sklecić kilku zdań? Silimy się na oryginalność, a nic nie przychodzi nam do głowy? Najwyraźniej.

 / Fot. Reinhard Kirchner, Creative Commons, Attribution-Share Alike 3.0 Unported GNU Free Documentation License, Version 1.2Jest w czym wybierać. Wpisujemy w wyszukiwarkę "życzenia wielkanocne" i dostajemy 730 tysięcy wyników wyszukiwania w 0,07 sekundy. Jest klient, jest towar. Sklepy przed Wielkanocą sprzedają więcej szynki, internetowe witryny z powinszowaniami też mają ruch. Jeden z serwisów proponuje "wierszyki na Wielkanoc, życzenia wielkanocne na 24 kwietnia oraz życzenia urodzinowe, wierszyki urodzinowe, życzenia wielkanocne..." I pewnie nie narzeka na brak chętnych. Google Insight już pokazuje 250-procentowy przyrost wyszukiwań powyższej frazy przez miniony tydzień. Gdy statystyki obejmą i piątek, liczba ta wzrośnie pewnie czterokrotnie. Życzenia z internetu? No cóż...

Największe lenie - z Lubelszczyny i Podkarpacia

Najwięcej wyszukiwań pochodzi z województw lubelskiego i podkarpackiego. Za nimi w tym rankingu plasują się warmińsko-mazurskie i zachodnipomorskie. Jeśli wierzyć statystykom, bez pomocy internetu radzą sobie mieszkańcy Podlasia, woj. świętokrzyskiego, Opolszczyzny i województwa lubuskiego. Mazowsze jest pośrodku. Śląsk i Małopolska, a zwłaszcza Łódzkie - bliżej czołówki.

Jakie powinny być idealne życzenia świąteczne? Według większości ludzi przede wszystkim szczere i od serca. Jednak nie każdy ma czas i ochotę na pisanie życzeń dla swojej rodziny i przyjaciół. Właśnie dla takich osób powstały specjalne serwisy internetowe, z których można za darmo przepisać zarówno humorystyczne świąteczne wierszyki, jak i poważne życzenia skierowane do kochanych i szanowanych członków dalekiej rodziny. "Tylko u nas najpiękniejsze, gotowe życzenia Śmieszne nadesłane przez internautów , wiersze i wierszyki Śmieszne, teksty specjalnie..." - zachęca kolejny miniserwis.

Krzywa popularności rośnie... Coraz częściej, zamiast inspiracji szukać w sercu, szukamy ich w internecie. / Fot. GoogleIdea przepisywanych życzeń może wydawać się absurdalna i groteskowa, jednak odwołuje się do długiej tradycji wzorów listów, a w dobie internetu jest coraz częściej stosowana. Prowadzi to do humorystycznych sytuacji, kiedy znajomi przesyłają sobie co roku ten sam wierszyk.

"Bardzo podoba mi się idea przepisywanych życzeń. Jako ich odbiorca czuję się niezwykle wyjątkowo. Najważniejsze to szczere życzenia - nieważne, że przepisane słowo w słowo z internetu" - ironicznie stwierdza Paweł z Warszawy.

Co w takim razie zrobić, żeby zaskoczyć najbliższych swoją świąteczną kreatywnością? Dużą popularnością cieszą się tak zwane spersonalizowane kartki świąteczne. Szata graficzna takich kartek może być dowolnie skonfigurowana przez zamawiającego. Pocztówki mogą być ozdobione zdjęciem rodzinnym i dowolnymi życzeniami. Cena? Kilka złotych. Albo bezpłatnie, z tekstem, który odczyta śmieszny głosik.

W popularnym serwisie aukcyjnym można także złożyć zamówienie na wiersz na dowolny temat. Jeden z promujących się tam wierszopisów zarzeka się, że życzenia będą wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Koszt? Zaledwie 10 zł.

Nietuzinkowym pomysłem jest także kupienie oferowanych w sieci pisanek z życzeniami wielkanocnymi. Życzenia w formie pisanek są jeszcze mało popularne w Polsce, ale z każdym rokiem zdobywają nowych zwolenników. Ceny zawierają się w granicach 10-15 zł.

Wszystko co musisz wiedzieć o pisankach
Zaskocz bliskich drożdżową babą na Wielkanoc
Wielkanoc - kolorowe święta

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.