Facebook Google+ Twitter

Żydowicz: Pokażmy, że jest nas wielu

Sprawa Camerimage Łódź Center nabiera i tempa, i rozmachu... Wczoraj, na stronie Festiwalu "Plus Camerimage", opublikowano apel Marka Żydowicza - dyrektora Festiwalu i promotora Centrum. Problemy Camerimage Łódź Center zaczęły się jeszcze w grudniu, od sporów, które podzieliły władze Łodzi. Poszło, rzecz jasna, o pieniądze.

Wizualizacja Camerimage Łódź Center, autorstwa Franka Gehry'ego. / Fot. Frank GehryKonkretnie o te, które będzie można wygrać w konkursie na wykorzystanie funduszy unijnych, ogłoszonym przez Ministra Kultury. Problem tylko kiedy też konkurs ogłoszony zostanie, bo dopiero wtedy władze dadzą sygnał do rozpoczęcia inwestycji.

Z racji braku porozumienia 31 grudnia prezydent Jerzy Kropiwnicki wystąpił o zwołanie kolejnej - specjalnej - sesji. Jej termin ustalono na środę 6 stycznia.

Dziś, na stronie "Plus Camerimage", opublikowano apel dyrektora Festiwalu i prezesa CLC - Marka Żydowicza. Prosi w nim osoby popierające inwestycję o obecność w dniu 6 stycznia na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Żydowicz podkreśla, iż Centrum, zaprojektowane przez światowej sławy architekta - Franka Gehry'ego, stanowić będzie wizytówkę Łodzi i magnes dla sław z dziedziny sztuki i nauki. Przekonuje też, że wszechstronność bryły Camerimage Łódź Center pozwoli na organizację nietypowych działań artystycznych, a jej wielkość zapewni możliwość zgromadzenia wielotysięcznej publiczności. Jednocześnie stanowić będzie bodziec do prężnej pracy nad rewitalizacją centrum Łodzi.

Dyrektor "Plus Camerimage" nawołuje: "Pokażmy, że jest nas wielu, że będziemy walczyć o przyszłość Łodzi".

_____
Camerimage Łódź Center to projekt, który zrodził się jako pokłosie pomysłu stworzenia Studia Davida Lyncha i rewitalizacji centrum Łodzi. Tuż obok powstanie m.in. Specjalna Strefa Sztuki.

CLC funkcjonować będzie przez cały rok jako ogromne centrum kultury. Da możliwość organizacji wielu wydarzeń, takich jak koncerty, spektakle i multimedialne wystawy. Prócz tego stanowić będzie zaplecze konferencyjno-szkoleniowe. Na terenie Centrum znajdą się m.in.: Wielkie Audytorium, sala teatralna, sale kinowe, sale konferencyjne, przestrzeń wystawowa, studio TV, centrum prasowe, miejsca do rekreacji, restauracje i parkingi.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.01.2010 17:01

To jest prawie "być albo nie być" dla kultury w Łodzi. Ważna informacja. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.