Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13710 miejsce

Żydowscy osadnicy z portretami Hitlera pod pachą

Żyd neonazista - brzmi jak oksymoron, a jednak świat niedługo już niczym nie zdoła nas zaskoczyć.

Zapewne każdy pamięta "Fanatyka" - film o młodym Amerykaninie żydowskiego pochodzenia, dla którego przystąpienie do neonazistowskiej subkultury było wyrazem buntu przeciwko własnemu dziedzictwu. A gdyby zebrać całą grupę takich młodych zbuntowanych Izraelitów, do tego w samym sercu Ziemi Obiecanej? Nie trzeba kręcić filmu, życie samo już napisało scenariusz.

Patrol 35 to zbuntowana młodzież, która ewidentnie poszła na całość w sztuce kontestowania miejscowych norm społecznych, otaczając kultem oprawców swoich dziadków. Organizacja o nazwie jakby rodem z japońskiego komiksu, jest najprawdziwszą w świecie grupą neonazistów działającą w... Izraelu. Składa się - naturalnie - z samych obywateli tego kraju, do tego legitymujących się autentycznym pochodzeniem żydowskim.

W 2008 roku ośmiu członków grupy Patrol 35 - imigrantów z byłego ZSRR pochodzenia żydowskiego, w wieku od 16 do 19 lat, którzy osiedlili się w Izraelu, korzystając z Prawa Powrotu - zostało aresztowanych i postawionych przed sądem w Tel Awiwie za napastowanie gejów, narkomanów, chasydów, nielegalnie pracujących cudzoziemców, szczególnie gorliwych praktyków judaizmu oraz bezczeszczenie synagog malunkami swastyk.

Sprawa wywołała poruszenie w całym Izraelu, a w otrząśnięciu się z szoku z pewnością nie pomógł fakt, iż jeden ze skazanych okazał się wnukiem więźnia ocalałego z Holokaustu. Wnuczek i jego koledzy uzbrojeni w broń palną, materiały wybuchowe, noże i portrety Adolfa Hitlera, swoje wyczyny upamiętniali nagraniami video, które posłużyły policji jako materiał dowodowy w sprawie.

Sprawcy muszą odsiedzieć w więzieniu od roku do kilku lat. Przywódca i założyciel szajki Erik Bonite alias Eli Nazista dostał wyrok 7 lat pozbawienia wolności. Jako zwolennik doktryny Hitlera i jednocześnie osobnik świadomy własnych etnicznych korzeni okazał się konsekwentny do bólu w swojej skądinąd trudnej do pogodzenia postawie - "nie chcę być ojcem żadnego śmiecia, który miałby w żyłach chociaż promil żydowskiej krwi" - wyznał szczerze i prosto z mostu. W takiej sytuacji nie pozostaje mu nic innego jak wykastrować się samemu. W czynie społecznym.

Pozornie brak w tym jakiejkolwiek logiki, bo gdyby owi sympatycy kanclerza III Rzeszy urodzili się 70 lat wcześniej, mogliby nienawiść do własnego plemienia wyrażać co najwyżej jako więzienni kapo w hitlerowskich obozach zagłady. Ale biorąc pod uwagę niedawne badania drzewa genealogicznego familii Hitlerów, w tym szaleństwie może być jakaś ukryta prawidłowość. Pewni belgijscy badacze, przyjmując za pewnik konkluzję, iż Adolf w swojej fizjonomii raczej daleko odbiegał od wizerunku rasowego aryjczyka, odnaleźli jego 39 krewnych i na podstawie badań próbek ich śliny dowiedli żydowskich, a nawet afrykańskich (sic!) korzeni wodza nordyckiej rasy. Nie wiadomo, czy sam Fuehrer był ich świadomy, ale - jak dowodzi historia - z równie niewzruszoną konsekwencją oszczędził światu potomstwa naznaczonego własną "nieczystą" krwią.

Źródła:
Jail terms for Israeli neo-Nazis BBC News link
Nazi chic: from Mongolia to Tel Aviv, angry teenagers think Hitler is cool London Telegraph link
Hitler miał żydowskich i czarnoskórych krewnych? Wprost24 link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hitler był pilnym uczniem Robespierra, Lenina i Stalina. Może nawet był nieświadomą marionetką Sowietów. No cóż dyktatorzy wszystkich nacji łączcie się?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 Artykuł zwraca uwagę na zaskakujące zjawisko.Naród tak ciężko doświadczony przez totalitarną faszystowską machiną śmierci niepostrzeżenie wyhodował tego typu osobniki wielbiące Hitlera. Izraelska opinia publiczna przeżyła szok. Jednak, gdy głęboko zastanowić, czy podatnym gruntem nie jest stosunek obywateli Izraela do innych narodowości ( nawet pogardy). Być może, życie w ciągłym poczuciu arabskiego i antysemickiego zagrożenia rodzi takie postawy wobec obcych.Wówczas faszystowskie idee jedynej słusznej rasy i eliminacji innych trafiają w cel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.