Facebook Google+ Twitter

Żydowski karnawał czas zacząć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 11:21

Izraelczycy po zachodzie słońca rozpoczną obchody święta Purim. Ma ono charakter karnawału i upamiętnia ocalenie Żydów od zagłady w Persji. Przez dwa dni podczas zabaw i maskarad będą wyrażać swoją wiarę w niezniszczalność narodu.

Izraelczycy przygotowywali się do święta od kilkunastu dni. Kupowali kostiumy, słodycze i alkohol. Piekli ciastka, zwane hamanową kieszonką. Osoby religijne rozpoczną Purim od wieczornej modlitwy w synagodze. Przeczytają Ksiągę Estery, żony króla, która uratowała Żydów od śmierci. Za każdym razem kiedy padnie imię Hamana, królewskiego ministra, który wydał rozkaz zgładzenia, będą hałasować grzechotkami i tupać. Później zaczynie się zabawa.

Purim to święto radości. Co roku dorośli i dzieci, w przeróżnych kostiumach, bawią się na ulicach miast. W tym roku plany pokrzyżowała nieco pogoda. Burze i ulewne deszcze być może zniechęcą Izraelczyków do uczestniczenia w paradach. Ulicami Tel Avivu mają one przejść jutro. Mieszkańcy Jerozolimy będą świętować w poniedziałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.