Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

39740 miejsce

Żydowskie echo ustawy o uboju rytualnym

Żydzi wyrazili swoją opinię odnośnie odrzucenia przez sejm rządowego projektu w sprawie uboju rytualnego.

Michael Schudric, naczelny rabin Polski, na wieść o takim wyniku głosowania zagroził odejściem, jeżeli zakaz będzie utrzymany. Twierdzi, że uderza on w społeczność żydowską i muzułmańską, a także, że sam proces uboju rytualnego jest w Polsce demonizowany, bo w rzeczywistości nie jest taki zły jak się go przedstawia. Jako podsumowanie stwierdził, że jest to dla diaspory żydowskiej w Polsce najgorszy dzień od lat 30. ubiegłego wieku.

(Reakcje internautów do tej wiadomości można streścić w krótkim i cenzuralnym "szerokiej drogi")

Kolejnymi poruszonymi tym faktem organizacjami są Amerykański Komitet Żydowski oraz żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom również działająca w USA.

Ale to nie wszystko. Głosowanie w suwerennym kraju jakim jest Polska skrytykował msz Izraela takimi słowami: "Historia Polski przeplata się z historią narodu żydowskiego. Decyzja ta poważnie szkodzi procesowi przywracania żydowskiego życia w Polsce. Jesteśmy zdumieni, że spośród wszystkich państw UE to właśnie Polska zakazała uboju koszernego", "Izrael jest rozczarowany decyzją polskiego parlamentu".

Donald Tusk nie znając dokładnie tej wiadomości stwierdził że podany kontekst jest niestosowny. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak prawdziwe odczucia w tej sprawie wydają się nieco mniej stonowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.