Facebook Google+ Twitter

Żydzi kontrolują media? Tak twierdzi izraelski publicysta

Żydzi kontrolują media? Do niedawna z posądzeniem Żydów o władzę nad światową komunikacją wiązano z antysemityzmem. Co jednak gdy tę tezę wysuwa rodowity Izraelczyk?

Żydowski dziennikarz Elad Nehorai (pseudonim Manny Friedman) na łamach The Times of Israel zamieścił artykuł prowokująco zatytułowany: "Żydzi kontrolują media" ("Jews DO control the media"), w którym podkreśla dominującą rolę Żydów w kulturze.

"Żydzi są zabawną rasą, która chwali się każdym aktorem, reżyserem, muzykiem czy pisarzem żydowskiego pochodzenia" - pisze publicysta. Jednocześnie, gdy padają oskarżenia, że Żydzi kontrolują media i Waszyngton, do akcji wkraczają media, a nawet zakładane specjalnie stowarzyszenia, mające za cel udowadnianie, że wcale tak nie jest. Nehorai podkreśla, iż takie zmasowane kampanie służą na ogół zniszczeniu, napiętnowaniu i zakwalifikowaniu zwolenników takich teorii jako antysemitów.

Żurnalista namawia jednak "żydowskich braci" do szczerości pisząc, że Żydzi kontrolują media, a osiem największych wytwórni filmowych należy do osób tej narodowości, a w branży filmowej roi się od aktorów, reżyserów i producentów żydowskiego pochodzenia. Nehorai przyznaje, iż antysemici mają dużo racji twierdząc, że Żydzi mają tendencję do działania na rzecz umacniania swojej pozycji i realizowania swoich interesów w innych krajach, za co spotykały ich w przeszłości prześladowania.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

JW@
  • JW@
  • 13.07.2012 17:22

Bo to jest prawda - kontrolują media i banki i prowokują wojnę z Iranem, III wojna światowa wisi na włosku i to dzięki Żydom !

A cały świat ,będzie przez nich cierpiał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.