Facebook Google+ Twitter

Żygadło wyrzucony z kadry?

Łukasz Żygadło, zawodnik tegorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów Trentino BetClick, nie zagra już w tym sezonie w reprezentacji Polski.

Łukasz Żygadło / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Lukaszzygadlo.jpgNajlepszy rozgrywający tegorocznego Final Four kończy przygodę z kadrą prowadzoną przez Daniela Castellaniego. Zawodnik w obecnej edycji Ligi Światowej głownie siadał na ławce rezerwowych bądź trybunach, przegrywając rywalizację z Grzegorzem Łomaczem.

- Jestem doświadczonym zawodnikiem, mam swoje lata, a z klubem muszę przygotować się do bardzo trudnego sezonu. Jeśli nadal ma to wszystko w ten sposób wyglądać, będę musiał zrezygnować z gry w reprezentacji Polski - mówił Żygadło.

Trener Castellani stwierdził, że zawodnik złamał regulamin podając takie informacje do opinii publicznej i powiedział, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z zawodnikiem. Łukasz Żygadło zapowiedział, że w najbliższym czasie wyda oświadczenie w tej sprawie, a do tego czasu nie będzie komentował całej sytuacji.

Żygadło ma na swoim koncie liczne sukcesy indywidualne, w tym tytuł najlepszego rozgrywającego Ligi Mistrzów, Ligi Tureckiej oraz Pucharu Polski. Ponadto z klubami, w których występował zdobywał szereg nagród m.in. Mistrzostwo Polski z AZS Częstochową, Puchar Polski z Energią Sosnowiec, Puchar Włoch z Trentino BetClick oraz dwukrotne zwycięstwo z Lidze Mistrzów z Trentino.


Źródło: inf. własne, sport.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jeżeli przemawia przez zawodnika pycha, to Trener Castellani wykonał prawidłowy ruch. Jeżeli było inaczej, to "Castellani musi odejść"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To raczej konflikt z trenerem Castellanim a nie niechęć do gry w reprezentacji. Żygadło jest naprawdę bardzo dobrym rozgrywającym, zresztą świadczą o tym wyróżnienia jakie otrzymuje i dziwie się trenerowi że wolał stawiać na Łomacza, który powiedzmy sobie szczerze jest dosyć przeciętnym rozgrywającym niż na najlepszego rozgrywającego Ligi Mistrzów. Doszło między nimi do konfliktu a szkoda bo przydał by się kadrze jako zastępca Zagumnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że to nie jest tak, że mu się nie chce być reprezentantem Polski bo nie dają mu grać w pierwszym składzie. Byłoby to lekko śmieszne, żałosne i niepatriotyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.