Facebook Google+ Twitter

Żyła najlepszy na skoczni w Holmenkollen

Piotr Żyła odniósł życiowy sukces i po raz pierwszy wygrał zawody Pucharu Świata. Należy dodać, że dla polskiego skoczka było to pierwsze indywidualne podium w karierze. Ex aequo z nim pierwsze miejsce zajął Gregor Schlierenzauer.

 / Fot. Slawek's' photostreamŻyła już w kwalifikacjach spisywał się bardzo dobrze. Swoją formę potwierdził dzień później w głównych zawodach. Już po pierwszej serii, w której dzięki dobrym warunkom atmosferycznym oddał świetny skok na odległość 135,5 m, zajmował trzecią pozycję. O jedną pozycję wyżej sklasyfikowany został Kamil Stoch, który mimo krótszego skoku wyprzedzał Żyłę o 2,9 punktu. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali Maciej Kot (14) i Dawid Kubacki (30). Jedynie Krzysztofowi Miętusowi nie udało się awansować do drugiej serii i zajął ostatecznie 46. miejsce.

W drugiej serii wszystko układało się już jednak pod dyktando Piotra Żyły. Po skoku na odległość 135 metrów w wykonaniu Gregora Schlierenzauera i objęciu przez niego prowadzenia, Polak poszybował o 1,5 m bliżej, ale to wystarczyło, żeby zrównać się z nim w ogólnej klasyfikacji. Oboje uzyskali 270,1 pkt. Kamil Stoch, który skakał chwilę później, zdecydował się na obniżenie belki o dwie pozycje. Nie przyniosło to jednak efektu, bo jego odległość 121 m spowodowała, że spadł na drugą pozycję. Wyprzedził go jeszcze Robert Kranjec, który zajął tego dnia jednak dopiero trzecie miejsce. Maciej Kot zakończył zawody na 11. a Dawid Kubacki na 20. miejscu.

Dzięki zwycięstwu Piotr Żyła awansował na 19. miejsce w generalnej klasyfikacji. Kamil Stoch jest trzeci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

piotrek jest wspaniały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypowiedź Piotra po wygranym konkursie: http://www.youtube.com/watch?v=z_NwIy4rtYo&feature=share Warto oglądnąć do końca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwielbiam tego sympatycznego skoczka i serdecznie mu gratuluję :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.