Facebook Google+ Twitter

"Żyleta" na Legii w połowie zamknięta. Wojewoda wydał decyzję

Tego można się było spodziewać. Po wybrykach kiboli Legii Warszawa na trybunie północnej, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, wydał decyzję o zamknięciu dolnej części "Żylety" na piątkowy mecz Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Trybuna północna stadionu Legii Warszawa / Fot. Fot. Sofik/CC BY-SA 3.0"Po wnikliwej analizie wystąpień klubu i policji podjąłem decyzję o wydaniu zakazu uczestnictwa publiczności w najbliższym meczu ligowym w dolnej części trybuny północnej. Pomimo wniosku policji złożonego 24 sierpnia trybuna była otwarta podczas spotkań z Podbeskidziem i Polonią. Wydarzenia z derbów oraz wcześniejszych meczów z rundy wiosennej, za wyjątkiem spotkania z Podbeskidziem, oraz analiza przebiegu spotkań z Wisłą nakazuje podjąć decyzję będącą w części zgodną z wnioskiem policji - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, którego Legia Warszawa cytuje na swojej stronie internetowej, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Wojewoda podkreślił, że podjął decyzję po konsultacjach z klubem, policją i miastem stołecznym Warszawa. Uznał on wprawdzie, że zamknięcie części trybuny, zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów Legii, nie rozwiązuje długofalowo problemu, jednak jest to "działanie konieczne, aby w kolejnym meczu nie doszło do podobnych zdarzeń." Poprawa bezpieczeństwa na stadionie Legii wymaga według Wojewody współpracy między klubem a przedstawicielami kibiców, i skrytykował "wywołanie wojny" kibicom poprzez zerwanie współpracy klubu ze Stowarzyszeniem Kibiców.

Czytaj też: Zarząd Legii Warszawa zawiesił współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.