Facebook Google+ Twitter

Żyrafa w ogródku, aligator w wannie

Waran, hipopotam, wąż dusiciel, niedźwiedź czy wilk nie może być Twoim domowym pupilem. Z kolei jeśli zdecydujesz się na żyrafę, antylopę gnu albo krokodyla - zgodnie z prawem - masz na to szansę.

Boa dusiciel / Fot. PAP/Leszek SzymańskiMinisterstwo Środowiska opublikowało 27 lipca nowy projekt rozporządzenia do obowiązującej od 2004 roku ustawy o ochronie przyrody. Podzielono w nim niebezpieczne zwierzęta na dwie grupy. Te, których hodować nie wolno oraz niebezpieczne, które śmiało mogą znajdować się w rękach prywatnych hodowców. Do tej ostatniej grupy zaliczono, m.in. mrówkojady, małpy człekokształtne, żyrafy, wilki grzywiaste, rysie, które zostały uznane za potulnych podopiecznych. Zwierzęta te będzie można hodować po otrzymaniu specjalnego zezwolenia.

MŚ informuje, że właściciele zwierząt należących do I kategorii, w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie przedmiotowego rozporządzenia, są zobowiązani przekazać zwierzę podmiotowi uprawnionemu do posiadania, czyli ogrodom zoologicznym, cyrkom albo placówkom naukowym. Przy czym resort szacuje, że przekazywanie zwierząt ogrodom zoologicznym występować będzie w jednostkowych przypadkach i dlatego te placówki nie powinny mieć problemów z ich przyjęciem.

Czy rzeczywiście nasze polskie ogrody zoologiczne będą wstanie spełnić oczekiwania rządu? Miłośników terrarystki w Polsce jest bowiem wielu. m.in. Gabor Kamiński, który od lat zajmuje się odmianami dużych dusicieli. Jego hodowla jest zdumiewająca. Obok węży boa, ma też kilkadziesiąt niebezpiecznych pytonów. Na swojej stronie internetowej pisze: „Wśród różnych rzędów gadów największym zainteresowaniem zawsze darzyłem węże. To one z czasem stały się ważnym elementem mojego życia. Wyspecjalizowałem się w hodowli dusicielowatych i to one stanowią większość mojej kolekcji.”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(oczywiście mam na myśli projekt, a nie tekst ;) za tekst naturalnie 5* ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejny idiotyzm :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.