Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5431 miejsce

Żyrinowski grozi III wojną światową. Polska zostanie zmieciona

Władimir Żyrinowski, lider nacjonalistycznej Liberalno- Demokratycznej Partii Rosji stwierdził, że decyzja o III wojnie światowej została już podjęta. Najbardziej ucierpią kraje nadbałtyckie- podaje Polska The Times.

Sonda

Czy Twoim zdaniem dojdzie do III wojny światowej?

 / Fot. Jürg Vollmer / MaiakinfoŻyrinowski w wywiadzie dla telewizji informacyjnej Rossija 24 w kontrowersyjny sposób skomentował obecne stosunki pomiędzy Rosją a krajami zachodnimi. Polityk wyraził przekonanie, że dalsza ingerencja Zachodu w konflikt rosyjsko-ukraiński doprowadzi do wybuchu III wojny światowej.

- Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego- powiedział. W myśl powiedzenia, że historia lubi się powtarzać Władimir Putin pójdzie śladem cara Mikołaja II i Józefa Stalina. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy – dodał polityk.

W wyniku przewidywanych działań wojennych Polska i pozostałe kraje bałtyckie zostałyby zmiecione z powierzchni ziemi. Zdaniem Żyrinowskiego to konieczne, ponieważ w tych państwach stacjonują samoloty NATO – donosi Polska The Times. A jak zapewnia lider LDPR Rosja nie może pozwolić na to, aby w jej kierunku wystrzeliwały rakiety i startowały samoloty.

Na zmianę decyzji o wywołaniu światowego konfliktu zbrojnego może, zdaniem Żyrinowskiego, wpłynąć spotkanie przedstawicieli NATO z ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Ławrowem. Ci pierwsi powinni wyjść z inicjatywą spotkania.

Czy Polacy mają podstawy do obaw? Polska The Times przypomina, że Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji z Żyrinowskim na czele nierzadko wysuwają projekty, których Kreml oficjalnie nie ogłasza. Lider nacjonalistycznej partii często mówi to, czego z różnorakich przyczyn nie mogą lub nie chcą powiedzieć przywódcy Federacji Rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Żyrinowski prawdopodobnie chce przestrzec Polskę, aby "nie wychylała się" przed szereg pozostałych państw UE. Robi to w sobie właściwy sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, co powiedział szef LDPR nie jest ani mądre ani chwalebne. Jednakowoż nie byłoby tej wypowiedzi, gdyby nie danie władzom w Kijowie czeku in blanco na działania siłowe przeciw (chciał nie chciał, bo nie da się zrobić jajecznicy nie tłukąc jajek, a niemal każda wojna stacza się od stu lat w wojnę totalną) zwolennikom oddzielenia się od ukrainy i ludności Donbasu. to również nie było i nie jest ani mądre ani chwalebne. Na Ukrainie jest urodzajna gleba dla wszelkiego rodzaju desperatów i szaleńców politycznych, którym nie sposób jest wytłumaczyć, że polityka typu wszystko albo nic tudzież pragnienie rozprawienia się ze wszystkimi oponentami za jednym zamachem prowadzi do katastrofy. Niech tylko ktoś da im w jakiś sposób wiatru w żagle, a już się zaczyna kolejne wielkie ukraińskie nieszczęście.

Wracając do wypowiedzi wiceprzewodniczącego Dumy należy jednak zdać sobie sprawę, że jest to mimo wszystko wypowiedź logiczna. Niestety! Wspomina w niej np. o wydarzeniach jakie mogłyby naprawdę zmusić ekipę Putina do podjęcia zbrojnej interwencji na Ukrainie: katastrofa humanitarna rosyjskiej w przeważającej mierze ludności, zagrożenie zbiorników z gazami trującymi, sabotażem zagrażającym wybuchem w elektrowniach atomowych. W takim wypadku - przewiduje - Rosjanie będą zmuszeni błyskawicznie powalić przeciwnika tzn. Poroszenkę i spółkę oraz wszystkie ich służby siłowe. Z trzech powodów: by nie dopuścić do rzezi rosyjskiej ludności Ukrainy i innych tamtejszych mniejszości narodowych w wykonaniu Prawego Sektora i nacgwardii, by nie dać się wciągnąć w wojnę na wyczerpanie, by nie dać siłom państw NATO czasu ani okazji do wspierania strony kijowskiej. Ten ostatni wzgląd będzie nakazywał albo zneutralizować kraje mogące dać się wciągnąć do rozróby przeciw Rosji politycznie albo wojskowo. Dotyczy to zresztą (czego Żyri już nie dopowiedział) równieżś natowskich okrętów na Morzu Czarnym.

Jednakowoż bardzo wątpię, czy chocdziłoby wtedy o zmiecenie z powierzchni ziemi. Wyglądałoby to zupełnie inaczej; np. pokonanie tych w sumie nielicznych F-16 w pewnej ilości pojedynków powietrznych, z myślą, że Jankesi zachowają się podobnie jak Anglicy w czerwcu 1940 we Francji. Taki mniej więcej scenariusz... Osobiście należę do tych, którzy od dawna krytykują politykę prometejską - chybiony polski romantyczno-piłsudczykowski mesjanizm w sprawach zagranicznych.

Zresztą, słuchajmy jutro uważnie Putina... Przyjemnych snów. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosyjska ambasada oświadczyła, że nie widzi potrzeby tłumaczenia słów Żyrinowskiego. Wskazano, że takie oczekiwanie jest dziwne w kraju pełnym rusofobii i codziennych antyrosyjskich gestów.
Co prawda, to prawda. Gdyby ambasada Polski w Moskwie miała tłumaczyć słowa polityków PiS...

Komentarz został ukrytyrozwiń

MSZ reaguje stanowczo na te niesłychane słowa:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,16469209,_Wojna__Zmieciemy_Polske___Sikorski__ambasador_Rosji.html

"Najpierw było wzbudzające niepokój oświadczenie rosyjskiego polityka, a teraz na stanowczą reakcję zdecydowały się polskie władze. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że wezwał we wtorek do MSZ rosyjskiego ambasadora Aleksandra Aleksiejewa w związku ze "skandalicznymi słowami" lidera nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się, że tym razem Żyrinowski reprezentuje najprawdziwsze przekonania znakomitej większości Rosjan. Pewnie sam dziwi się, dlaczego nie może przedstawić rzeczywistej siły swoich słów w wynikach procentowego poparcia dla LDPR. Paradoksalnie, ludziska chyba jednak nie chcieliby powierzyć wiceprzewodniczącemu Dumy arsenału atomowego. Rosjanie to niezwykle bitny naród. Wręcz rozmiłowani w mordzie konwencjonalnym, zaś Żyrinowski rozwija głębię swojego nacjonalizmu wczoraj, dziś i jutro z takim rozmachem i postępowym zacięciem, że proponuje czym predzej skorzystać z głowic jądrowych. Tego romantyczna dusza przeciętnego Rosjanina nie jest jeszcze gotowa przyjąć za właściwy kierunek destylacji patriotyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Chorążewicz, pana dychotomia emocja-rozum nie jest zazwyczaj podzielana przez ludzi na najwyższych szczeblach władzy. Hitler wiedział, że "zwycięzców nikt nie pyta, czy mieli rację". Dolfi został potępiony bo przegrał, ale na przykład dawnym europejskim kolonizatorom obu Ameryk dzisiaj jakoś specjalnie nikt nie wyrzuca ich bestialstwa wobec tubylców, ani nie kwestionuje ich prawa do zajmowania tych ziem. Władza generalnie opiera się nie na prawdzie czy rozsądku, tylko na sile perswazji.

Rozpatrując niektóre kwestie od strony "racjonalnej" nie należy zapominać o starej maksymie: "Są tacy, którzy się uczą, i tacy, o których się uczą."

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak postrzegać tych wszystkich podżegaczy, którzy "kupę" zrobili i udają, że nic się nie stało...? Teraz ich nie widać, nie wymądrzają się i rad już nie dają... Gdzież się oni podziali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała nadzieja w odwiecznym rosyjskim partactwie.
Poprzednie wojny, na które powołuje się Żyrinowski nie skończyły się tak jak zakładano.
Jeśli 17 lipca pomylono miejscowości i w konsekwencji zestrzelono nie ten samolot (to mieli być rosyjscy turyści) to i reszta (oby) może być skwitowana słowami Siary z drugiej części "Killera": ("(...)i cały plan też w pizdu.")
Rzeczywiście następna wojna będzie trzecią i rzeczywiście w dziejach zawsze jesteśmy po, ale i przed wojną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie jest miejsce dla idiotów w takiej wizji świata, panie Komiński? Nie widzi Pan ich roli? Przecież to oni nadają rytm najważniejszym i najbardziej dramatycznym wydarzeniom w świecie, a dopiero po pewnym czasie dochodzi do głosu tzw. rozum...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, w trakcie całej Zimnej Wojny też było wielu takich "prognostyków" prognozujących koniec świata nazajutrz. Świat ocalał dzięki temu, że obydwie strony zdawały sobie sprawę, iż z ewentualnej wojny obydwie wyszłyby jako przegrane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.