Facebook Google+ Twitter

Zysk ponad zwierzęta - o wykorzystywaniu zwierząt w przemyśle

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-08 10:20

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza 14 kwietnia o godz. 18 do siedziby Polskiego Klubu Ekologicznego, ul. Sławkowska 26A (budynek w oficynie, za restauracją "Cyrano de Bergerac") na kolejne spotkanie.

 / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaCo mają zwierzęta do ekonomii? Albo raczej czy ekonomia i kapitalizm wpływa na ich życie? Okazuje się że tak. Każdego roku zabija się i zjada 52 biliony zwierząt. Przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia pożera 4022 zwierzęta, w tym 2750 ryb, 1158 kur, 39 indyków, 28 kaczek, 23 owce, 18 świń, 4 krowy i 1 gęś. W Polsce roczne spożycie mięsa na osobę wynosi 73-75 kg.

Za tymi suchymi cyframi kryją się realnie cierpiące istoty, wykorzystywane nie tylko jako pożywienie, ale również jako surowiec do produkcji ubrań, butów i innych akcesoriów. Odpady pozostałe po procesie przetwarzania ciał zwierząt trafiają zamiast do utylizacji - do naszych żołądków w postaci m.in. żelatyny wieprzowej w cieście czy jogurcie.

Maksymalizacja zysku kosztem życia i zdrowia milionów stworzeń to tylko część zagadnień nad którymi się zastanowimy podczas spotkania. Dowiemy się m.in. ile kosztują nas zwierzęta domowe, ile wydajemy na ich utrzymanie, zastanowimy się czym jest świadoma konsumpcja i przedstawimy dobre praktyki w tym obszarze, jak również poznamy alternatywy dla bezdusznego traktowania zwierząt jak towaru.

Spotkanie zostanie zilustrowane krótkimi filmikami.

W świecie ekonomii i przedmiotowego traktowania zwierząt jako towaru naszą przewodniczką będzie dr Zofia Łapniewska – ekonomistka, aktywistka, feministka, wykładowczyni kilku uczelni wyższych. Od lat współpracuje ze organizacjami pozarządowymi, koordynowała m.in. pierwsze w Polsce badania nad budżetowaniem pod kątem płci (gender budget).

Fundacja Czarna Owca Pana Kota dziękuje uprzejmie Polskiemu Klubowi Ekologicznemu w Krakowie za udostępnienie sali!!!!

Serdecznie zapraszamy!!!

Wiadomość pierwotnie została umieszczona na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org.
Joanna Wydrych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.