Facebook Google+ Twitter

Zyskają dzieci, kieszeń oszczędzi

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-14 07:38

W Kartuzach po nowym roku ma ruszyć przedszkole samorządowe... za darmo! Przez dwa lata rodzice, których maluchy skorzystają z opieki w tej placówce, nie będą musieli płacić. To dzięki dwumilionowemu dofinansowaniu ze środków unijnych, jakie kartuska gmina właśnie otrzymała w ramach wygranego projektu na kształcenie i wyrównywanie szans dzieci i uczniów małych miast i wsi.

W Akademii Przedszkolaka, bo taką placówka ta przyjmuje nazwę, objętych wychowaniem przedszkolnym będzie 92 dzieci, w tym 12 niepełnosprawnych. Pierwszeństwo przyjęcia będą miały maluchy z rodzin wielodzietnych, gdzie jest niski dochód przypadający na członka rodziny oraz dzieci wychowywane przez jednego z rodziców.

Kartuskie dzieci będą mogły bawić się w przedszkolu za darmo! / Fot. Witold ChojnackiJak mówi burmistrz Mirosława Lehman, na decyzję o utworzeniu nowej placówki miało wpływ kilka czynników, a przede wszystkim wnioski mieszkańców, którzy zgłaszali chęć umieszczenia dziecka w przedszkolu, a ze względu na brak miejsc czy wysokie koszty nie mieli takiej możliwości. Obłożenia przedszkoli w mieście są tak duże, że tworzone są nawet tzw. listy rezerwowe maluchów.

Dzieci w wieku przedszkolnym w mieście i przylegających do niego trzech wioskach, należących do tego obwodu, jest 832, z czego 434 uczęszcza do przedszkoli niepublicznych. Co ciekawe, siedem lat temu decyzją samorządu sprywatyzowano w mieście wszystkie placówki przedszkolne.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.