Facebook Google+ Twitter

Zyta Gilowska winna feralnego orędzia prezydenta?

Według "Dziennika" odpowiedzialną za piątkowe przemówienie przed Zgromadzeniem Narodowym okazuje się Zyta Gilowska. To właśnie ona miała zmienić parę postulatów przedstawionych w Sejmie.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakNa pomysł tak mocnego przemówienia prezydent miał podobno wpaść już w kwietniu. Przy opracowywaniu orędzia pomagał Piotr Kowacki, szef kancelarii prezydenta oraz Ryszard Bugaj, doradca do spraw ekonomicznych. Lecz wszelkie ułożone wcześniej plany pokrzyżowała Zyta Gilowska, która swoim ponownym pojawieniem się na scenie politycznym zaczęła wywierać znaczący wpływ na finalny kształt orędzia.

- Po orędziu kilka osób zgłosiło się do mnie z pytaniem: Co ty doradzasz prezydentowi? A ja nic nie doradzałem w tej sprawie. Ale odpowiedzialność jest mi przypisywana i nie będę udawał, że o tym, nie wiem - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" Bugaj.

Twierdzi on także, że przedłożył wcześniej projekt wystąpienia do prezydenta, ale nie może się podpisać pod tym, co Lech Kaczyński wygłosił przed Zgromadzeniem Narodowym. A poszło o propozycję obniżki podatku VAT, która jest sprzeczna z zamysłem ekonomicznym Bugaja. Czy
odpowie on ustąpieniem ze stanowiska za błędy Zyty Gilowskiej? Sam twierdzi, że tylko na wyraźne polecenie Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz urywki z przemówienia prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczrajsza rozmowa p. Bugaja z Krystyną Pochanke w TVN24 potwierdziła to, co podała prasa.
Nikt nie może w pałacu prezydenckim "pojawic sie" z nagła. Tak też p. Gilowska musiała zostać zaproszona do grona ekspertów, i została przedstawiona w świetle kamer w trakcie spotkania u Prezydenta.
Fakt, że p. Bugaj nie znał treści orędzia w zaprezentowanym kształcie dowodzi, że nie został do dalszych konsultacji dopuszczony, a p. Gilowska sprecyzowała je pod okresloną tezę.
Podejrzewam, że p. Gilowska wykorzystuje każdą okazję, aby "dołozyć" Platformie, za usuniecie jej z szeregów tej partii.
Jestem skłonna bardziej wierzyc p. Bugajowi, ktory nie szasta sie na konwentyklach i nie pokrzykuje, a jego wypowiedź we wczorajszej audycji była niezwykle elegancka i dyskretna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.