Facebook Google+ Twitter

Żywa Biblioteka, w ktorej porozmawiasz z Książkami

Czy Książka może mówić? Mało tego, czy Książka może w taki sposób przeprowadzić dialog, aby przełamać wszelkie stereotypy? Jak się okazuje jest to możliwe. Przyjdź i sam sprawdź to 5 i 6 czerwca we Wrocławiu, przy placu Teatralnym 5.

Plakat Żywej Biblioteki / Fot. Krzysztof CzajkowskiTo już dzisiaj rusza trzecia edycja projektu z zakresu praw człowieka oraz szeroko pojętej tolerancji pod nazwą "Żywa Biblioteka". Skąd taka nazwa? Dlatego, że działamy tak, jak zwykła biblioteka, z tą różnicą, że u nas Książkami są ludzie, których można wypożyczyć na określony czas.

Każda zainteresowana osoba będzie miała okazję porozmawiać z wybraną przez siebie osobą oraz przełamać wszelkie stereotypy związane z przynależnością tej osoby do mniejszości religijnej, kulturowej, rasowej, seksualnej czy społecznej. To niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu spotkać tak wielu przedstawicieli mniejszości narażonych na dyskryminację lub wykluczenie społeczne. Żywa Biblioteka pozwala na zdobycie wiedzy, którą na co dzień nikt nam nie dostarcza, której nie dowiemy się z telewizji czy gazet. Tylko bezpośredni kontakt pozwala prawdziwie poznać drugiego człowieka.

Idea Żywej Biblioteki powstała na festiwalu w Roskilde w Danii w 2000 roku. Wtedy to grupa młodych ludzi skupiona wokół organizacji Stop The Violence zorganizowała ten projekt pierwszy raz. Następnie pomysł był kontynuowany w innych krajach Europy, takich jak: Węgry, Szwecja, Norwegia, Islandia, Portugalia, Finlandia. Następnie zorganizowana została także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii pod nazwą Living Library. W Polsce Żywa Biblioteka odbyła się już w takich miastach jak Warszawa, Rzeszów, Kraków oraz Wrocław.

Co roku nasz projekt spotyka się z dużym zainteresowaniem. Ponadto nasze przedsięwzięcie patronują m. in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Jacek Ossowski oraz Straż Miejska Wrocławia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy ta książka może mówić? Chyba TAK!
Poproszę wegetariankę, raz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.