Facebook Google+ Twitter

Żywiec: Wiadomo, co było przyczyną śmierci 24-latki z wirusem A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-18 16:47

Bezpośrednią przyczyną śmierci 24-latki w szpitalu w Żywcu, która miała grypę A/H1N1, były wieloletnie uszkodzenia różnych narządów wewnętrznych. - wynika z sekcji zwłok.

Dyrektor Szpitala Powiatowego Antoni Juraszek wyjaśnił, że obecność wirusa AH1N1, który wykryto u chorej, wpłynęła na znaczne pogorszenie jej stanu i zapalenie płuc.

Mieszkanka Sopotni Małej na Żywiecczyźnie trafiła na oddział intensywnej terapii w niedzielę. Wyniki badań, które nadeszły wczoraj kilka godzin po śmierci pacjentki, potwierdziły obecność w jej organizmie wirusa AH1N1.

W szpitalu zarządzono znaczne ograniczenie odwiedzin. Jeśli tak zadecyduje ordynator, na oddziałach wewnętrznych wizyty mogą zostać zupełnie zakazane.

Personel medyczny, który miał kontakt z chorą jest pod obserwacją. Dwie osoby z jej rodziny otrzymały skierowanie na oddział zakaźny szpitala w Tychach, ale po konsultacji, wróciły do domu.
Starosta żywiecki wystosował pismo do wszystkich samorządów na Żywiecczyźnie zwracające uwagę na konieczność większej dbałości o elementarne zasady higieny.

Na wniosek Powiatowego Komendanta Policji w Żywcu zakupiono maseczki ochronne. Policjanci będą je jednak stosować tylko w sytuacjach wyjątkowych. Nie możemy siać niepotrzebnej paniki - podkreśla dyrektor Wydziału Zarzadzania Kryzysowego w Żywcu, Mirosław Wilga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.