Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16348 miejsce

Żywiec zdobył stolicę!

27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej „Wkręć się w obywatelstwo!”. Zespół „Copernicus Obywatelus” reprezentujący Szkolny Klub Europejski z żywieckiego „Kopernika” uplasował się na trzeciej pozycji.

Ale to nie jedyne osiągnięcie! Gra miejska, która odbyła się 16 maja w Żywcu okazała się najlepszą grą w całej Polsce – głównie dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności lokalnej.

- Dziękujemy ekipie z Żywca, gdzie odbyła się największa gra miejska w którą zaangażowana była rzesza osób – począwszy od Burmistrza Miasta, aż po Straż Miejską i Straż Pożarną. W działania włączyła się również Pani poseł Małgorzata Pępek. Cieszymy się, że jest tyle niesamowitych ludzi, którzy zachęcają młodych do aktywności - podkreśliła podczas ceremonii wręczenia nagród Ewelina Miłoń, jedna z organizatorek Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Mimo, że pogoda nie dopisała, to rywalizacja w stolicy była niezwykle zacięta. W finale wzięły udział zespoły z sześciu miast: Rawy Mazowieckiej, Rypina, Rzeszowa, Sieradza, Zgierza i Żywca. Wygrać nie było łatwo, bo zadania wymagały wiele sprytu, dobrej kondycji, a przede wszystkim kreatywności. Fabuła gry opierała się na aktywności obywatelskiej i postaci superbohatera, a w ramach zadań uczestnicy musieli m.in. przeprowadzić uliczną sondę, odwzorować scenkę czy ułożyć specjalne hasło.

Żywiecczyznę reprezentowała drużyna „Copernicus Obywatelus” w składzie: Marta Czul, Ewa Fijak, Kinga Patera, Aleksandra Piechota i Aleksandra Waligóra.

Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie podczas Ogólnopolskiego Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”. Wcześniej aż 200 młodych osób z całej Polski debatowało z przedstawicielami świata nauki, biznesu i polityki na temat aktywności młodzieży. Następnie zaproszeni goście wraz z prowadzącą dyskusję Brygidą Grysiak, dziennikarką TVN24, poszukiwali odpowiedzi na pytania zgromadzonych uczestników.

Gra miejska była jednym z kluczowych wydarzeń Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Za jej realizację odpowiadali Ambasadorzy programu „Młodzież w działaniu”.

Ambasador programu Ambasador programu Ambasador programu Ambasador programu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.