Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25771 miejsce

Żywiec zdobyty!

Koncerty w autobusach PKS, popisy lingwistyczne, przeprowadzenie wywiadów – to tylko niektóre z czternastu zadań, które musieli wykonać uczestnicy gry miejskiej „Wkręć się w obywatelstwo!”. Wydarzenie miało miejsce 16 maja.

Aż 10 drużyn zgromadziło się na żywieckim Rynku. Po paru wskazówkach – wystartowali! Uczestnicy pojawili się niemal wszędzie! Wędrując ze specjalną mapą i przewodnikiem dotarli do Urzędu Miejskiego, Biura Poselskiego Małgorzaty Pępek, a nawet wykonali zadanie w pojazdach Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Jednak po trudach i wielu przygodach zespoły dotarły w końcu do punktu docelowego – żywieckiego klubu „Papiernik”, gdzie o godz. 17.00 nastąpiło ogłoszenie zwycięzców i spotkanie informacyjne o programie „Młodzież w działaniu”.

Zwycięzcami została grupa „Copernicus Obywatelus” reprezentująca Szkolny Klub Europejski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. W skład tej drużyny wchodzi Marta Czul, Ewa Fijak, Kinga Patera, Aleksandra Piechota i Aleksandra Waligóra. To właśnie te osoby będą reprezentować teren Żywiecczyzny podczas krajowych obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży, a także wezmą udział w finałowej grze miejskiej 27 maja w Warszawie.

Miejsce drugie zajęli „Efektywni w działaniu” – Barbara Dziedzic, Krzysztof Dziedzic, Katarzyna Gardaś i Michał Wiewióra.

Natomiast miejsce trzecie wywalczyła drużyna „Activersi” – Justyna Cader, Martyna Czarny, Marcin Mieszczak, Katarzyna Olbromska i Jarosław Wolny.

- Cieszę się, że młodzież z Żywca tak chętnie się zaangażowała i wzięła udział w tym wydarzeniu. Zachęcam wszystkich do realizacji projektów w ramach programu „Młodzież w działaniu”, bo dzięki temu można uczynić nasze życie ciekawszym. Wszystkim uczestnikom gratuluję, a zwycięzcom życzę powodzenia w zmaganiach podczas finału w Warszawie - podkreśla poseł Małgorzata Pępek, która ufundowała puchary dla zwycięskich drużyn.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, a realizatorami Ambasadorzy programu pochodzący z poszczególnych regionów Polski.

Ambasador programu Ambasador programu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.