Facebook Google+ Twitter

Żywioł na Filipinach. Ponad 120 ofiar tajfunu Haiyan. [Zdjęcia]

Tajfun Haiyan, który przeszedł w piątek przez Filipiny, spowodował śmierć ponad 120 osób. Miejscowe władze ostrzegają, że oszacowanie ostatecznej liczby ofiar potrwa kilka dni. Do wielu regionów dotkniętych przez żywioł, nadal nie dotarła pomoc.

 / Fot. PAP/EPAHaiyan to jeden z najgroźniejszych tajfunów, jaki dotarł na Filipiny. Wg BBC, wiatr, wiejący w niektórych miejscach z prędkością ponad 300 km, spowodował śmierć nawet 120 osób. Nadal nie jest znana pełna liczba rannych i zaginionych, bo zerwane linie telekomunikacyjne uniemożliwiają przekaz informacji. Zniszczone porty lotnicze i morskie uniemożliwiają dotarcie pomocy do najbardziej zniszczonych regionów Filipin.

Tu znajdziesz najnowsze doniesienia. Liczba ofiar to już 1200 osób!

Jak podaje polskieradio.pl, według wstępnych raportów filipińskiego lotnictwa w mieście Tacloban widziano ciała ofiar leżące na ulicach.

 / Fot. PAP/EPANajwiększych zniszczeń doświadczyły wyspy: Leyte, Samar i Bohol w środkowych Filipinach. Całkowicie zniszczone jest lotnisko w Tacloban, wiele miejscowości znalazło się pod wodą; fale morskie, przekraczały wysokość 15 metrów. Lawiny błotne i osuwiska ziemi zniszczyły drogi, co utrudnia dotarcie na miejsce katastrofy służb ratunkowych. Wiele wysp pozostaje bez prądu.

W sobotę Haiyan opuści terytorium Filipin i skieruje się w stronę Wietnamu i Laosu. W Wietnamie trwa ewakuacja 100 tys. osób.

 / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.