Facebook Google+ Twitter

Żywioły opanują Gdańsk

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-11 13:24

Już po raz trzynasty, fani letniego święta teatru, zostaną uraczeni występami zagranicznych aktorów, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych - Feta.

plakat na FETĘ 2009 / Fot. Agnieszka Gawędzka Tegoroczna Feta, festiwalową ucztę wystawi, nie jak dotychczas na Głównym Mieście, lecz na uliczkach Dolnego Miasta. Choć uchodzi ono za najbardziej zaniedbany fragment Gdańska, o specyfice bynajmniej nie turystycznej, organizatorzy festiwalu (klub Plama GAK), w poszukiwaniu inspiracji dotarli na Odpływ Motławy, bastiony i plac Wałowy.

To właśnie tutaj 24 zespoły teatralne i 200 artystów, zaprezentują polskiej publiczności blisko 30 spektakli, w 10 miejscach. Z panoramą Gdańska w tle, wystąpią grupy teatralne z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Francji, Japonii, Izraela, Belgii i Rosji. Nie zabraknie też przedstawicieli z kraju, a wśród nich najciekawiej zapowiada się lubelska grupa Tektura, czy Teatr Snów, rodem z Gdańska.

Impreza planowana jest w dniach 16-19 lipca 2009, a upływać będzie pod hasłem czterech żywiołów. Na zainteresowanych czekają pokazy iluminacji świetlnych, teatr nocą, eksplozje ogniowe. Organizatorzy festiwalu, mają też zamiar, wyprowadzić część spektakli na wodę.

Impreza jest bezpłatna, a szefowa klubu Plama, Elwira Twardowska zapewnia: „Myślę, że tym razem Feta, poza walorami artystycznymi, teatralnymi, będzie miała walory turystyczno-krajoznawcze, bo Gdańska z tamtej strony nie ogląda się na co dzień. Takie widoki na Stare Miasto, jakie podziwiać można z bastionów, są absolutnie wyjątkowe”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.