Dodaj zdjęcie profilowe

avatarRobert Ramark

Polska
Mieszkaniec Robert Ramark

Robert Ramark

Dodano 2020-01-03 10:59:07

Mam sporo uwaga do tempa prac na ul. Górczewskiej. Dla mnie jest to kpina z mieszkańców Woli. Odcinek od ulicy Płockiej do Prymasa to raptem kilkaset metrów do ułożenia nawierzchni i co?? Ano nic robota ślimaczy się od kilku/sic!/ miesięcy. Mieszkańcy zaś nadal muszą jechać objazdami .

Mieszkaniec Robert Ramark

Robert Ramark

Dodano 2012-06-13 21:46:27

Piotr Najsztub nową gwiazdą amerykanistyki?

Po haniebnej laudacji Baracka Obama przy wręczaniu najwyższego cywilnego odznaczenia amerykańskiego Presidential Medal of Freedom nieżyjącemu Janowi Karskiemu wydawało się, że teraz już będziemy ogromnie staranni przy opisywaniu faktów. Prawie wszyscy krytycy Obamy wskazywali na braki w jego podstawowej wiedzy historycznej. Zabierali głos: prezydent Bronisław Komorowski (oczywiście wiedział, co chciał tak naprawdę Obama powiedzieć), premier Donald Tusk (ten, o dziwo, nie bawił się w konwenanse), ministrowie (ci za premierem jak za panią matką), politycy wszystkich opcji, piosenkarze, sportowcy i celebryci.

Najwięcej jednak napisali dziennikarze, przedstawiciele czwartej władzy. To właśnie spod ich piór najczęściej lały się rwące potoki krytyki Białego Domu za brak profesjonalizmu. Istotnie, jak można pomylić niemieckie, przepraszam, nazistowskie obozy śmierci, z "polish death camp"?

Gdyby nie to, nie zwróciłbym uwagi na kuriozalny błąd pana Najsztuba w wywiadzie z Agnieszką Holland w ostatnim, 24. numerze tygodnika "Wprost". Jednak noblesse oblige i skoro już na początku wywiadu dziennikarz przekazuje nam i swojej rozmówczyni tajemną wiedzą o funkcjonowaniu Białego Domu to znaczy, że mamy do czynienia z prawdziwym amerykanistą. Trzeba bowiem mieć sekretne dojścia, aby wiedzieć o specjalnych, utajnionych spotkaniach prezydenta USA i jego doradców na których zapadają decyzje kto idzie do "odstrzału". Pani Holland wykazuje tu nadzwyczajne zrozumienie i niebagatelną wiedzę skoro wdaje się szczegółową dyskusję. Ergo, mamy do czynienia z dwojgiem ludzi nader świadomych tego, co się dzieje w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy już z wypiekami na twarzy oczekuję kolejnych rewelacji, pada pytanie.
„I prezydent Stanów Zjednoczonych wręcza na ręce Adama Rotfelda nieżyjącemu Karskiemu Medal of Honor. Nie rozumie tej hipokratycznej paraboli?”

Pani Agnieszka, jako reżyser znający świetnie amerykańskie realia, przechodzi gładko do odpowiedzi. Ergo, akceptuje treść zawartą w pytaniu. Ponieważ miałem w pamięci całą wrzawę, dotyczącą tej sprawy, jestem wyczulony na podawanie prawdziwych faktów. Tu zaś ich nie ma w najważniejszej kwestii.

To w końcu jakie odznaczenie otrzymał pośmiertnie Jan Karski? Czyżby znowu redaktor Najsztub wszedł w posiadanie jakiejś tajemnicy? Guru dziennikarstwa nie może wszak się mylić tak piramidalnie.

Sprawdzam w prasie amerykańskiej i czytam: Washington, DC - President Barack Obama awarded today the Presidential Medal of Freedom to Dr. Jan Karski. The Presidential Medal of Freedom is America's highest civilian honor.

Czy wzór profesjonalizmu, piszący dla tak opiniotwórczego tygodnika jak "Wprost", nie odróżnia dwóch różnych medali? Prezydenckiego Medalu Wolności od Medalu Honoru?

Podaję określenia obydwu medali:

Presidential Medal of Freedom - http://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_Wolno%C5%9Bci_%28USA%29

Mieszkaniec Robert Ramark

Robert Ramark

Dodano 2011-10-16 23:01:32

Plamy na przyjaźni polsko-niemieckiej

Od lat mówiło się o dobrych stosunkach z Niemcami. Podawano mnóstwo przykładów, mających świadczyć o niezwykłej sympatii naszego zachodniego sąsiada do naszego kraju. Czy patrząc na Niemcy, rzeczywiście widzimy bardzo przyjacielskie od 20 lat stosunki, jak to wyraził ostatnio minister spraw zagranic

Mieszkaniec Robert Ramark

Robert Ramark

Dodano 2011-10-05 20:40:43

Kazimierz Kott - zapomniany bohater Warszawy 1939-1940

Powracających z wojennej tułaczki warszawiaków, w listopadzie 1939 r. witały gruzy i porozlepiane niemieckie plakaty. Na nich kary za wszystko. Z karą śmierci włącznie. Wielu jednak uśmiechało się i prostowało zgięte karki. Dlaczego? Zaraz po kapitulacji Warszawy samorzutnie zaczęły powstawać organi

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca