Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAgata Warywoda

Polska
Mieszkaniec Agata Warywoda

Agata Warywoda

Dodano 2018-05-28 11:58:20

Wyjątkowe spotkanie w Rzeszowie ze znanym dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim

29 maja w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP połączone z promocją najnowszej książki „Nigdy nie układaj się ze złem”, której współwydawcą jest WSIiZ w Rzeszowie.

Spotkanie ma na celu wywołanie dyskusji o najbardziej aktualnych problemach, przed którymi stoi obecnie Polska i Kościół. Pretekstem do jego organizacji jest najnowsza książka pt. „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, autorstwa dominikanina i rekolekcjonisty o. Ludwika Wiśniewskiego OP, którego w czasach żelaznej kurtyny Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD (Stasi) umieściło na liście sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.

Książka zawiera teksty, homilie, wypowiedzi i wywiady wybrane przez samego Ojca. Najwcześniejszy artykuł pochodzi z 1960 roku, gdy autor był młodym klerykiem. Ostatni, napisany w 2017 roku, prezentuje najważniejsze sprawy i problemy dot. Polski i Kościoła. Jak zapewniają wydawcy, to „odważna, inteligentna publicystyka”, która pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że „tylko prawda nas wyzwoli”.

Spotkanie odbędzie się 29 maja o godz. 19.00 w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem po Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie o. Ludwik Wiśniewski będzie rozmawiał o trudnych, aczkolwiek ważnych sprawach, istotnych dla każdego z nas. Rzeszowskie spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Boratyn.

- Warto również podkreślić, że w ramach drugiej części wydarzenia przewidziano dyskusję, w której każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji i uzyskania dedykacji oraz autografu o. Ludwika Wiśniewskiego – informuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wisniewski. Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorami spotkania są Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/

Mieszkaniec Agata Warywoda

Agata Warywoda

Dodano 2017-05-30 15:54:12

Kolejna edycja Startup Mixer w Rzeszowie

8 czerwca br. o godz. 17:00 w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów odbędzie się kolejna, już XIX edycja spotkań biznesowych z cyklu Startup Mixer. Spotkania organizują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Uniwersytecie Rzeszowskim, we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszów.



Gościem specjalnym spotkania będzie Marcin Ujejski prezes zarządu spółki Timber Traders Investment, menedżer w Vantis Holding, założyciel i twórca bloga biznesjestprosty.com. Współtworzy wiele różnych projektów, kocha przedsiębiorczość oraz brain-entertainment. Propaguje koncepcje tworzenia biznesów efektywnych, w których nie rywalizuje się ceną. Pomaga małym firmom tworzyć strategię rozwoju i model biznesowy niekonkurujący ceną. Swoją pierwszą firmę założył w wieku 20 lat.

Nie zabraknie również prezentacji startupów, które przed jury zaprezentują swoje pomysły biznesowe. Podczas najbliższego spotkania zaprezentują się trzy początkujące firmy tj.

nanocoder.pl - firma tworzona przez zespół młodych i ambitnych programistów, którzy postanowili wspólnie stawić czoło nowym wyzwaniom w dziedzinie technologii oprogramowania. Firma świadczy usługi w zakresie projektowania i tworzenia witryn i sklepów internetowych, systemów informatycznych oraz aplikacji komputerowych.

GroovyWoodz - produkcja akcesoriów dekoracyjnych, kuchennych, gadżetów oraz mebli wykonywanych głównie z drewna, w tym z drewna porozbiórkowego, według własnych projektów oraz projektów klientów.

heron11 - grafika i animacja 3D dla technologii i przemysłu. Firma zamienia pomysł inżyniera w film 3D prezentujący gotowy produkt. Czy jest to projekt gadżetu, czy wizja megafabryki, ich wizualizacja może powstać nawet w kilka dni.

- Startup Mixer to spotkanie dla osób, które myślą o biznesie w nowoczesny sposób, organizowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Rzeszowie wpisujące się w cykl spotkań odbywających się w całej Polsce. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych założeniem firmy, początkujących przedsiębiorców oraz przedsiębiorców. Przedsięwzięcie stanowi doskonałą platformę, by w nieformalnej atmosferze, w gronie ekspertów zaprezentować swoją inicjatywę biznesową, wymienić się doświadczeniami i pomysłami - informuje Wioletta Choma-Wiątek, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy WSIiZ http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/

Mieszkaniec Agata Warywoda

Agata Warywoda

Dodano 2017-05-02 11:07:58

Jak być bezpiecznym w sieci? II edycja New Media Meeting za nami!

Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych było tematyką New Media Meeting. To już II edycja tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia, w ramach którego występują specjaliści i eksperci związani z branżą nowych mediów. Spotkanie w rzeszowskim rozpoczęło się o godzinie 9:30. W auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego zebrało się około 160 osób, w tym specjaliści zajmujący się na co dzień komunikacją poprzez media społecznościowe, ale także podkarpacka młodzież akademicka oraz uczniowie rzeszowskich szkół średnich. Wszystkich zebranych powitała dr Anna Martens – główna inicjatorka wydarzenia - po czym oddała głos dr Iwonie Leonowicz-Bukale – prodziekan ds. kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa - która krótko przedstawiła idee całego spotkania.

Jako pierwsza wśród zaproszonych gości wystąpiła Karolina Nikorowska – psycholog i doradca zawodowy. Podczas prezentacji mówiła o kreowaniu własnego wizerunku za pomocą portali społecznościowych: „Jedna praca przez całe życie” to stwierdzenie już dawno przeszło do lamusa. Podobnie jak przekonanie, że to my musimy szukać wymarzonej pracy. W dobie internetu to ona może znaleźć nas. 90% rekruterów „googluje” imię i nazwisko potencjalnego pracownika. Właśnie dlatego warto świadomie kreować swój wizerunek w social media, bo za ich pośrednictwem rekruterzy szukają pracowników.

Nikrowska omówiła w jaki sposób skutecznie kreować swój wizerunek za pomocą takich narzędzi jak Linkedin czy Facebook. Wspomniała też m.in. o konieczności zachowania polityki prywatności oraz podała praktyczne porady zarządzania swoim profilem na portalach społecznościowych.

Następnie wystąpił Konrad Gryczan z firmy Cyfrowa Foto, który omówił kwestie mikrotargetowania w marketingu internetowym. Wyjaśnił w jaki sposób analizowane są dane zbierane za pomocą portali społecznościowych. Programy pozwalają na podstawie polubień, kontaktów, publikowanych postów, odwiedzin stron, pisanych komentarzy wychwytywać pewne wzorce. Jak mówił Gryczan, obecnie Facebook próbuje stworzyć algorytm, który na podstawie takich danych będzie określał prawdopodobieństwo rozwodu w małżeństwie.

Kolejnym prelegentem był Mikołaj Winkiel z Brand24. Opowiedział o korzyściach płynących z monitoringu internetu oraz o nagannych praktykach internautów. Wspomniał m.in. o zagrożeniach płynących z nieprzemyślanego publikowania zdjęć, np. karty kredytowej – co wykorzystują złodzieje.

W reakcji na ten problem jeden z operatorów kart kredytowych wpadł na pomysł monitorowania sieci w poszukiwaniu takich fotografii, dzięki czemu szybko blokuje daną kartę i informuje o tym właściciela. To działanie chroni klienta przed stratą pieniędzy oraz kreuje wizerunek banku jako bezpiecznej instytucji.



Po trzech pierwszych wystąpieniach nastąpiła przerwa kawowa, podczas której można było porozmawiać w kuluarach z zaproszonymi gośćmi.Po przerwie nastąpiła pora na kolejne wystąpienia. Na temat danych pobieranych przez aplikacje mobilne i gry opowiedział prezes firmy PrimeBitStudio – Michał Ręczkowicz. W nawiązaniu do wystąpienia Mikołaja Winkiela powiedział także o innych złych praktykach internautów.

- Najczęściej hakerzy włamują się za pomocą tego, co publikujemy nieostrożnie na swoich kontach w sieci. Śledzą nas, aż popełnimy błąd i to wykorzystują. Nie należy też informować o wyjazdach na portalach internetowych - to informacja dla włamywacza na temat tego, kiedy i jak długo nie ma nas w domu.

Ręczkowicz odniósł się także do kwestii prywatności rozmów prowadzonych na czatach i komunikatorach. Jak podkreślał, tzw. prywatne wiadomości, wcale nie są takie bezpieczne i prywatne. Przeczytać je może chociażby administrator portalu, o ich udostępnienie w pewnych okolicznościach może też prosić policja. Najbezpieczniej jest rozmawiać twarzą w twarz - w sieci nie ma bezpiecznych połączeń.

Po Michale Ręczkowiczu wystąpiła Ewa Gyurkovich – właścicielka agencji kreatywnej Ever Press - która przedstawiła problemy związane z korzystaniem z portali społecznościowych: Ludzi denerwuje szczęście znajomych prezentowane w social media, jesteśmy zazdrośni, jest gonitwa po lajki, smucą nas własne posty z przeszłości – opisywała ciemną stronę social media Ewa Gyurkovich. - Istnieje też pewien paradoks: media, które mają być społecznościowe, sprawiają, że jesteśmy aspołeczni. Siedzimy na spotkaniu towarzyskim i trzymamy nosy w smartphone'ach.

Gyurkovich w prezentacji poruszyła także problem hejtu w sieci, ponadto wzbogaciła wystąpienie o dwa krótkie filmy plastycznie prezentujące ten problem.

Na temat budowanie marki osobistej, o kulturze komunikacji w social media, opowiedziała natomiast Paulina Kawa – coach, pomysłodawczyni organizacji Life Roots oraz Klubu Świadomego Życia.

- Wszystko co dajemy – wraca. Dlatego nie warto rozpętywać burzy na Facebooku, lepiej kłótnie wyciszać.Jak twierdzi prelegentka w mediach społecznościowych warto kierować się prostymi życiowymi zasadami: otwartością, życzliwością, tolerancją. To pozwoli nam stworzyć pozytywny wizerunek w sieci.

Ostatnim prelegentem był Marcin Rudzik – właściciel firmy Brand Active - który opowiedział o roli botów we współczesnym marketingu internetowym: Na messengerze działa 34 tys. botów, które pomagają firmom w kontaktach i obsłudze klienta, a także realizacji transakcji. Multikontobot pozwala np. w messengerze - jednej aplikacji - wybrać film, zobaczyć zwiastun, wybrać lokalizację kina, miejsce na sali, odpowiedni seans i wreszcie kupić bilet.

Jak przekonywał Marcin Rudzik, stworzenie własnego bota jest proste, można tego dokonać w czterech krótkich krokach. Jednak jest to dopiero początek prawdziwego procesu programowania bota. Aby odpowiadał on na skomplikowane pytania potencjanych klientów niezbędne jest jego dopracowanie, co jest zajęciem czasochłonnym.

Na zakończenie ogłoszony został konkurs – w jego ramach należy przygotować materiał dziennikarski w dowolnej formie (pisemnej, zdjęciowej, audio, wideo). Praca może być przygotowana indywidualnie lub w grupie do 3 osób. Nagrodą za najlepszy materiał będzie jego publikacja na portalu intro.media oraz praktyki w dziale komunikacji marketingowej w firmie PrimeBitStudio. Szczegóły oraz regulamin konkursu zostaną opublikowane wkrótce na stronie intro.media.

Pozostała jeszcze ostatnia niespodzianka II edycji New Media Meeting. Przyszedł wreszcie czas na rozstrzygnięcie konkursu WSIiZ Media Challange. WSIiZ Media Challange to pomysł, na który wpadliśmy w ramach tegorocznej edycji New Media Meeting. Wytypowanych zostało troje młodych wykładowców naszej uczelni, którzy mieli zebrać trzyosobowe składy – wyjaśniła dr Anna Martens. - Zespoły te ruszyły w Polskę: do Zakopanego, Krakowa oraz Lublina, gdzie zrealizowane zostały reportaże na temat bezpieczeństwa w mediach społecznościowych.

Następnie wyświetlone zostały trzy reportaże, wszystkie zrealizowane na wysokim poziomie technicznym i merytorycznym. Konkurs wygrał zespół mgr Gabrieli Piechnik w składzie: Paweł Ciupak, Jakub Jadczak, Vladyvlav Tsovma. Zwycięzcy zostali zwolnieni z jednej raty czesnego.

New Media Meeting zorganizowane zostało we współpracy Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji WSIiZ, Biura Karier WSIiZ oraz firmy PrimeBitStudio. Partnerami wydarzenia byli Splentum, Brand24, Ideo, Ever Press oraz Czwartkowe Spotkania Social Media. Patronem medialnym były Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24, TVP Rzeszów oraz grupa medialna Intro Media.

Galerie zdjęć oraz relacje z wydarzenia można obejrzeć na stronie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania - http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/

Mieszkaniec Agata Warywoda

Agata Warywoda

Dodano 2017-04-18 14:46:28

„Architekt wolnej Polski." - spotkanie promujące ksiązkę

Spotkanie promujące książkę „Architekt wolnej Polski” odbędzie się 8 maja br., o godz. 18:00, w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego. W spotkaniu wezmą udział m.in. prof. Andrzej Friszke oraz prof. Aleksander Hall. W wyniku współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Wydawnictwem ZNAK została wydana wyjątkowa publikacja „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego”. Książka powstała z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, Prezydenta WSIiZ oraz prof. Aleksandra Halla.



Zapowiada się więc naprawdę intrygujące spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Filharmonii Podkarpackiej. Warto podkreślić, że uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania. Ponadto, po zakończeniu spotkania zaplanowany jest słodki poczęstunek, który będzie doskonałą okazją do wspomnień i rozmów z Autorami poszczególnych części książki oraz jednym z najbliższych współpracowników Premiera T. Mazowieckiego Panem Andrzejem Brzezieckim.

Zgłoszenie uczestnictwa

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/rzeszow/spotkanie-z-okazji-premiery-ksiazki-pt-architekt-wolnej-polski-154842/

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!