Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAgnieszka Warnke

Polska
Mieszkaniec Agnieszka Warnke

Agnieszka Warnke

Dodano 2009-09-18 15:05:10

Policjanci z Wrocławia mają swoją telewizję

"Telewizyjny Raport Policyjny" to nazwa nowego projektu medialnego dolnośląskich funkcjonariuszy. To pierwsza w Polsce tego typu telewizja przekazująca na bieżąco informacje nt. działań policjantów z Wrocławia i okolic. "Telewizja policyjna" ruszyła 12 września 2009 r. Realizowane materiały informacyjne dotyczą aktualnych wydarzeń związanych z pracą dolnośląskich policjantów. - Podczas porannej odprawy wybieramy temat, który uważamy za najbardziej interesujący. Materiał montujemy jak prawdziwa ekipa telewizyjnej - powiedział Wiadomościom24.pl as. sztab. Wojciech Wybraniec z biura prasowego KWP we Wrocławiu. Zamieszczane informacje są istotne z punktu widzenia pracowników komendy oraz mieszkańców Wrocławia i całego Dolnego Śląska. "Raport" powinien zaciekawić również wszystkich, którym praca funkcjonariuszy i bezpieczeństwo nie są obojętne.

- Pomysł powstał niedawno, w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Chcieliśmy wyjść przede wszystkim do osób, które odwiedzają naszą stronę internetową - mówi Wybraniec.

"Telewizyjny Raport Policyjny" działa dopiero od tygodnia, jednak liczba odwiedzin świadczy o jego pozytywnym odbiorze. - Będziemy starali się umieszczać ok. trzech czterominutowych odcinków tygodniowo. Praktycznie każdego dnia coś się dzieje - podsumowuje Wojciech Wybraniec.

Projekt ma pełnić funkcję platformy wymiany informacji w dziedzinie komunikacji wewnętrznej w organizacji. Realizatorzy zapewniają, że prezentowane treści będą w pełni zrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy. Aktualne materiały są dostępne na stronie internetowej http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=telewizyjny_raport_policyjny&znajdz=telewizyjny+raport+policyjny

Mieszkaniec Agnieszka Warnke

Agnieszka Warnke

Dodano 2009-09-16 14:22:51

"Szkoła bez przemocy", czyli wolontariat w edukacji

Ruszyła IV edycja programu społecznego "Szkoła bez przemocy". Jej celem jest szerzenie idei wolontariatu wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Tegoroczną akcję wzbogacono m.in. o Tydzień Wolontariatu, międzynarodową konferencję nt. przemocy i konkurs na projekty wolontaryjne dla szkół. Wolontariat uczy wrażliwości, szacunku i pozytywnych społecznie zachowań. Jak wynika z badań "Diagnozy szkolnej 2009" młodzi ludzie coraz rzadziej angażują się w akcje charytatywne. Głównym założeniem IV edycji Programu jest właśnie promocja wolontariatu, rozumianego jako bezinteresowne poświęcanie swojego czasu i wysiłku na rzecz innych. Organizatorzy pragną zachęcić przede wszystkim uczniów i wychowawców, ale także rodziców do działań na rzecz potrzebujących w najbliższym otoczeniu.

Nowe inicjatywy

Bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia, inicjatorzy "Szkoły bez przemocy" wprowadzili pewne urozmaicenia w projekcie. Oprócz kontynuacji dotychczasowych działań pojawiły się nowe propozycje. Pod koniec sierpnia 2009 r. zaplanowano sondaż telefoniczny wśród ok. 1 000 rodziców dzieci w wieku szkolnym. Tematyka badania dotyczyła przemocy szkolnej, oceny jakości opieki i wychowania w szkołach, jak również wolontariatu dzieci.

Promocji myśli przewodniej Programu ma służyć także konkurs dla uczestników społeczności szkolnej na projekty wolontaryjne. Ocenie będą podlegały działania zrealizowane pomiędzy 1 stycznia a 15 kwietnia, na podstawie cotygodniowych raportów opiekuna wolontariatu. Sama idea konkursu skłania do wzięcia w nim udziału. Natomiast sceptyków pomysłu może zachęcić główna nagroda dla uczniów, jaką jest letni obóz wakacyjny - Letnia Szkoła Liderów Wolontariatu. Dla opiekunów najlepszych projektów zostaną sfinansowane szkolenia dla nauczycieli z listy rekomendowanej przez biuro Programu.

Nie lada gratką dla uczestników akcji będzie ich udział w dorocznej gali wolontariatu. Prezentację dobrowolnych działań na rzecz lokalnego społeczeństwa umożliwi także Tydzień Wolontariatu. Zaproszone do jego organizacji zostaną szkoły wyrażające chęć współpracy z Programem. Oba projekty będą wynikiem współpracy "Szkoły bez przemocy" z Centrum Wolontariatu.

"Jak przeciwdziałać przemocy szkolnej?" - to jeden z tematów dyskusji podczas międzynarodowej konferencji, która zostanie zorganizowana w Warszawie w kwietniu 2010 r. Wśród zaproszonych gości na Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej pojawią się m.in.: przedstawiciele rządów Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Włoch, europejskie i polskie NGO oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Dobre, bo sprawdzone

Sukcesem zakończyły się niektóre inicjatywy z lat poprzednich, dlatego zdecydowano o ich kontynuacji. IV edycję "Szkoły bez przemocy" zainauguruje konferencja prasowa, zorganizowana 23 września 2009 r. Podczas spotkania zostanie przedstawione przesłanie i główne działania tegorocznej akcji. Minione edycje Programu miały swego Ambasadora. I tym razem go nie zabraknie - tę zaszczytną funkcję zgodził się pełnić Tomasz Majewski, mistrz olimpijski z Pekinu w pchnięciu kulą.

Wzorem trzeciej edycji odbędą się warsztaty regionalne dla nauczycieli. Tym razem mają trwać dwa dni w 4 polskich miastach: Gdańsku, Białymstoku, Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim. Każdy uczestnik kończący szkolenie otrzyma tytuł Konsultanta Szkoły bez Przemocy. Przewidziano również konkurs, który cieszy się szerokim gronem entuzjastów - na najlepszego wychowawcę. Organizatorzy zadbali o stałą komunikację z placówkami. Głównym źródłem informacji jest strona internetowa (http://www.szkolabezprzemocy.pl/

Mieszkaniec Agnieszka Warnke

Agnieszka Warnke

Dodano 2009-09-15 14:20:02

Kataryna nadal publikuje

Słynna blogerka komentująca poczynania polityków i dziennikarzy nie zniknęła z forów internetowych. Mimo ujawnienia przez "Dziennik" w maju br. jej personaliów, nadal funkcjonuje w sieci pod znanym pseudonimem Kataryna. Komentatorka sceny politycznej rozpoczęła swoją przygodę z portalem gazeta.pl w 2002 r., zabierając głos w sprawie słynnej "afery Rywina". Zasłynęła z ciętego języka i ostrej krytyki polityków oraz publicystów. Swoje oceny opierała na wypowiedziach ujawnionych przez media publiczne. Jest autorką blogów w serwisach Salon24.pl i blox.pl.

Szum medialny wokół Kataryny wywołał Krzysztof Czuma (syn ministra sprawiedliwości, Andrzeja Czumy). W maju tego roku wysłał pismo do Salonu24.pl, w którym żądał usunięcia "kłamliwego i obraźliwego wpisu" dotyczącego jego ojca, a także ujawnienia tożsamości autorki bloga. Zagroził też sprawą w sądzie. Na ostrzeżeniach się skończyło, a tekst nie został usunięty, gdyż nie naruszał regulaminu portalu.

Jednak dociekliwym dziennikarzom udało się ustalić personalia Kataryny. "Dziennik" zaproponował zainteresowanej coming-out, a później współpracę z redakcją w zamian za przemilczenie jej nazwiska. Blogerka odmówiła. Reakcja "Dziennika" była natychmiastowa. Na stronie internetowej gazety 21 maja został opublikowany tekst, który ujawnia, choć nie wprost, tożsamość Kataryny. Rozszyfrowanie zawartych w nim informacji nie przysporzyło żadnych problemów internautom.

Po ujawnieniu danych osobowych współwłaściciel Salonu24.pl, Radosław Krawczyk, wyraził nadzieję, iż to nie koniec działalności autorki. Sama zainteresowana tak komentowała sytuację: "Nie mogę sobie wyobrazić pisania tego, co piszę i robienia tego, co robię zawodowo. Tego się nie da połączyć. A z bloga jest mi łatwiej zrezygnować".

Głos w spawie blogerki zabrała Rada Etyki Mediów. Potępiła ujawnienie tożsamości autora wbrew jego woli, podkreślając jednocześnie, iż opublikowane ataki personalne są poważnym naruszeniem ogólnie przyjętych zasad.

Spekulacje o zniknięciu blogerki z forów nie potwierdziły się. Kataryna nadal publikuje w portalu internetowym http://kataryna.blox.pl/html/1310721,262146,169.html

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca