Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMateusz Kozłowski

Polska
Mieszkaniec Mateusz Kozłowski

Mateusz Kozłowski

Dodano 2012-12-27 13:47:27

Kliencie! Kup telefon i odczep się. Historia niesprawnej Nokii N8

Telefon z definicji powinien służyć do dzwonienia. Co zrobić jednak, kiedy nie można wykonać na nim nawet tak podstawowej czynności? O mojej ciągłej batalii z producentem telefonu i z serwisem słów kilka. Będzie to opowieść z lekka przydługa, tak jak przydługi jest proces reklamowania mojego telefonu.

Początek...

Wszystko zaczęło się, kiedy zakupiłem w lutym 2011 roku w jednym z krakowskich sklepów wyspecjalizowanych w telefonach komórkowych aparat, jak na tamte czasy, z górnej półki. Zarówno cenowej i jak, wydawałoby się, jakościowej.

...problemów

W lipcu bieżącego roku telefon zaczął dawać niepokojące objawy. Przy najdrobniejszej czynności wymagającej od telefonu użycia większej mocy obliczeniowej aparat resetował się. Dochodziło do sytuacji, kiedy nie jestem w stanie ani nawiązać, ani odebrać połączenia. Dodatkowo gniazdo ładowania okazywało objawy zużycia i nie trzymało wtyczki. 30 lipca oddałem telefon do punktu Nokii przy ul. Rajskiej w Krakowie. Jakie było moje zdziwienie, że już na następny dzień komórka była do odbioru. Diagnoza? Niesprawny system. Było to o tyle dla mnie dziwne, że na forach specjalistycznych problem ten był znany, a jedynym sposobem na jego rozwiązanie była wymiana wadliwej płyty głównej. Pognałem więc w te pędy do punktu, aby odebrać mój telefon. Po wyjściu kontrolnie zadzwoniłem. A raczej chciałem zadzwonić, bo telefon... tak, uruchomił się ponownie. Ciekawe czy serwisant chociaż pofatygował się, aby sprawdzić czy usterka została naprawiona... Następnego dnia telefon ponownie trafił do tego samego punktu. Tym razem został wysłany do serwisu centralnego - firmy Regenersis w podwarszawskich Jankach.

Bateria czy telefon?

9 sierpnia otrzymałem diagnozę - bateria do wymiany, koszt jedynie 116 zł. Zdziwiło mnie to, gdyż telefon był na gwarancji, ale jak okazało się po dokładniejszym wczytaniu w warunki, nie obejmuje ona akcesoriów pokroju baterii. Mój błąd, że nie skorzystałem z praw przysługujących mi z tytułu Ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i nie złożyłem reklamacji bezpośrednio do sprzedawcy. Za gapowe się płaci, więc zapłaciłem. Telefon wrócił do mnie 16 sierpnia . Ponownie, po wyjściu z serwisu spróbowałem zadzwonić. Niestety, efekt był taki sam jak poprzednio - telefon magicznym sposobem wyłączył się i odmówił posłuszeństwa. Dopiero włączenie go podpiętym do ładowarki okazało się pomocne, szkoda, że tylko na kwadrans, gdyż właśnie po 15 minutach ponownie się wyłączył. Dodatkowo zauważyłem, że jakby klawisz blokady ekranu działał gorzej niż ostatnio...

Płyta główna równa się telefon

Tradycyjnie pojawiłem się w serwisie następnego dnia rano. Tym razem zostałem obsłużony przez zupełnie inną osobę, która zapisała wszystkie moje uwagi w zgłoszeniu reklamacyjnym. Moja Nokia znów pojechała na terapię do Janek. Tego samego też dnia wysłałem oficjalne zażalenia na jakość obsługi serwisowej do Nokii Poland, Nokii Europe i centrali Nokii w Finlandii. Wspomniałem w nim o http://conversations.nokia.com/2010/11/18/evp-niklas-savander-discusses-nokia-n8-quality/

Mieszkaniec Mateusz Kozłowski

Mateusz Kozłowski

Dodano 2012-09-20 23:05:26

Chcesz zostać radnym? Idź na... kurs!

Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Instytut Aurea Libertas organizują kurs, przygotowujący kandydatów do startu w wyborach do Rady Miasta Krakowa i Rad Dzielnic. Projekt Akademia Samorządności skierowany jest do osób, które nie są związane z żadną partią polityczną, wyznają konserwatywne poglądy oraz zaangażowane w działalność społeczną. W jego program wchodzić będzie cykl wykładów i szkoleń, które mają przygotować do kandydatury w wyrobach do Rad Dzielnic i Rady Miasta Krakowa.

Chętni mogą zgłaszać się od 18 września do 13 października za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie projektu. Po przejściu rozmowy kwalifikacyjnej wybrana trzydziestka uczestników będzie miała możliwość uczęszczać na cosobotnie zajęcia z zakresu m. in. ustroju administracyjnego Krakowa, gospodarki przestrzennej czy też kontaktu z mediami. Dodatkowo planowane są spotkania z gośćmi specjalnymi - m.in. Piotrem Zarembą, dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską czy też Maciejem Łopińskim.

Warto zauważyć, iż w skali kraju jest to pierwszy tego typu projekt, z którego mogą skorzystać ludzie niezwiązani politycznie z żadną opcją.

Więcej informacji na stronie http://aktywacjasamorzadnosci.pl/index.php

Mieszkaniec Mateusz Kozłowski

Mateusz Kozłowski

Dodano 2012-09-16 23:33:41

Komórka nie działa - co dalej? Poradnik (cz. 2)

W poprzedniej części poradnika radziliśmy, co zrobić, aby skutecznie skorzystać z gwarancji producenta. W tej części powiemy, jak reklamować telefon z tytułu niezgodności towaru z umową. Kiedy zepsuje się jakiekolwiek urządzenie elektroniczne, konsumenci zwykle korzystają z gwarancji producenta. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z przywilejów jakie zapewnia Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Na podstawie jej zapisów sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową (a więc także i wszelkie awarie) przez okres dwóch lat od daty zakupu.

Właściciel zepsutego telefonu może w pierwszej kolejności żądać od sprzedawcy doprowadzenia sprzętu do stanu zgodnego z umową, czyli bezpłatnej naprawy lub wymiany aparatu na nowy. Warto tu podkreślić, że bezpłatna naprawa to też zwrot kosztów poniesionych w wyniku awarii.

Należy pamiętać, aby wadę zgłosić do dwóch miesięcy od jej wystąpienia. W innym wypadku sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji.

Na początku postępujemy dokładnie tak jak w przypadku korzystania z gwarancji producenta - http://www.wiadomosci24.pl/artykul/komorka_nie_dziala_co_dalej_poradnik_cz_1_242995.html

Mieszkaniec Mateusz Kozłowski

Mateusz Kozłowski

Dodano 2012-09-16 15:49:02

Komórka nie działa - co dalej? Poradnik (cz. 1)

Kiedy już kupimy telefon, może zdarzyć się, że odmówi posłuszeństwa. Pokazujemy co zrobić przed oddaniem komórki do serwisu. W tej części przyjrzymy się reklamacjom z tytułu gwarancji producenta. W następnej - z tytułu niezgodności towaru z umową. W domu:

- Skopiuj wszystkie kontakty na kartę SIM lub na komputer za pomocą oprogramowania dołączonego do urządzenia. W serwisie wszystkie dane z pamięci telefonu zostaną usunięte, a więc po powrocie komórki z naprawy może okazać się, że bezpowrotnie straciliśmy mozolnie zbierane kontakty. Dokładny opis utworzenia kopii zapasowej kontaktów znajdziemy w instrukcji obsługi telefonu.

- Jeżeli w telefonie znajduje się karta pamięci wyjmij ją przed oddaniem komórki. Gdyby istniało podejrzenie, że to karta pamięci może być przyczyną usterki skopiuj wszystkie dane z karty na komputer.

- W przypadku, gdy zmieniana była obudowa/bateria w telefonie załóż z powrotem pierwotnie zamontowane części. Wykrycie przez serwis nieoryginalnych akcesoriów może być przyczyną anulowania gwarancji.

- Jeśli używasz zainstalowanych modyfikacji systemu (np. zmieniających animację startową) wyłącz je lub usuń. Serwis może zakwalifikować je jako ingerencję w oprogramowanie i anulować gwarancję.

- Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wiadomości i zdjęć z telefonu nie zapomnij wykonać kopii zapasowej.

- Przed oddaniem do serwisu oglądnij telefon - czy nie jest on zbyt zakurzony, zabrudzony? Serwis mniej przychylnie będzie patrzył na "zapuszczony" telefon. Dodatkowo zawsze przez taki stan aparatu gwarant może uznać, iż telefon był użytkowany w nieodpowiednich warunkach.

- Zrób zdjęcia swojego telefonu. Zwróć uwagę na ilość i wielkość uszkodzeń obudowy. W sytuacji, kiedy telefon zostałby uszkodzony w serwisie takie zdjęcia mogą służyć za dowód w walce o odszkodowanie.

- Sprawdź, czy karta gwarancyjna jest prawidłowo wypełniona. Ważne są pieczątka sprzedawcy, jego podpis, data zakupu oraz numer IMEI telefonu. Zobacz, czy dołączony do karty gwarancyjnej paragon jest czytelny. W przypadku niekompletnej karty gwarancyjnej zwróć się do sprzedawcy telefonu z żądaniem wypełnienia dokumentu.

Kiedy korzystasz z kuriera:

- Wypełnij czytelnie zgłoszenie serwisowe. Opisz dokładnie usterkę oraz kiedy ona występuje. Jak najdokładniejszy opis pomaga w sprawnym naprawieniu telefonu.

- Starannie zapakuj telefon. Trzeba mieć świadomość, że serwis nie odpowiada za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu telefonu do niego.

- Pamiętaj, że zwykle koszt przesyłki ponosi odbiorca, czyli serwis. Zaznacz to w
zgłoszeniu zapotrzebowania na kuriera.

Kiedy oddajesz telefon w sklepie/punkcie serwisowym/salonie:

- Przedstaw dokładnie obsłudze usterkę telefonu.

- Sprawdź, czy dokument potwierdzający oddanie do naprawy zawiera całe Twoje zgłoszenie. Jeżeli tak nie jest, nie podpisuj i żądaj uzupełnienia treści.

- Zapytaj o możliwość otrzymania bezpłatnie telefonu zastępczego. Przestrzegamy jednak, że nie ma prawnego obowiązku zapewnienia klientowi telefonu zastępczego na czas naprawy. Jeżeli już taki telefon otrzymasz, to zwróć uwagę na wszelkie możliwe do wychwycenia na pierwszy rzut oka uszkodzenia i zgłoś je przed ostatecznym podpisaniem protokołu wypożyczenia telefonu.

Odbiór telefonu

- Jeżeli otrzymasz telefon przesyłką kurierską sprawdź, czy przesyłka nie jest z zewnątrz uszkodzona, nie ma śladów np. zalania. Pamiętaj, że masz prawo do sprawdzenia zawartości przesyłki przy kurierze. Jeżeli stan telefonu budzi Twoje zastrzeżenie należy zgłosić to doręczycielowi, aby został sporządzony protokół uszkodzenia przesyłki i towaru. Brak takiego protokołu może w dużym stopniu utrudnić dochodzenie swoich praw od serwisu i firmy transportowej.

- Jeżeli natomiast odbierasz telefon w punkcie stacjonarnym, poproś o okazanie telefonu przed podpisaniem protokołu odbioru. Obejrzyj dokładnie telefon, włącz go i sprawdź czy problem nadal istnieje. Jeżeli telefon jest uszkodzony lub awaria nie została naprawiona zgłoś to pracownikowi punktu i nie podpisuj protokołu odbioru.

W następnej części poradnika - reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec Mateusz Kozłowski

Mateusz Kozłowski

Dodano 2012-09-15 00:21:34

Nowy sezon w Operze Krakowskiej. Jubileusz Laco Adamika

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się 59. sezon artystyczny Opery Krakowskiej. Jego początek będzie poświęcony głównemu reżyserowi instytucji, Laco Adamikowi W tym roku mija 40 lat pracy artystycznej Laco Adamika. Jest to rocznica tym okazalsza, ponieważ łączy się ona z 70. urodzinami reżysera. Z tej okazji, widzowie Opery Krakowskiej będą mogli zobaczyć operę George'a Bizeta "Carmen" w reżyserii mistrza. Spektakle te odbędą się 19 i 21 września. Główną rolę zagra znana i ceniona polska mezzosopranistka Małgorzata Walewska.

Sezon zostanie zainaugurowany koncertem, który odbędzie się 22 września. Gośćmi honorowymi będą Laco Adamik i współpracująca z nim scenografka Barbara Kędzierska. Na scenie zaśpiewają najbardziej znamienici polscy i krakowscy soliści - Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Adam Kruszewski, Zbigniew Macias, Magdalena Barylak, Katarzyna Oleś-Blacha oraz Przemysław Firek. U ich boków wystąpią goście specjalni ze Słowacji - Martin Babjak oraz Josef Benci, a także aktorzy - Marta Bizoń i Marian Opania. Całość uświetni Chór, Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

Tydzień później na scenie zostanie wystawiony "Baron cygański" w reżyserii jubilata. W październiku natomiast krakowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć mozartowskie "Wesele Figara".

Specjalnie dla miłośników Laco Adamika, 22 września o godz. 16 odbędzie się pokaz spektaklu Teatru Telewizji z 1992 roku w jego reżyserii oraz ze scenografią Barbary Kędzierskiej pt. "Król Edyp". Za reżyserię tego spektaklu twórca otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Pri Italia (1994). Bezpłatne wejściówki na pokaz będzie można odbierać od 17 września w kasie opery.


https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca